ADDRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

PHONE: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

TÕNU NAISSOO ELECTRIC TRIO with MIHKEL MÄLGAND & AHTO ABNER (takes place April 2021)

Saturday 18. April 17:00

Buy ticket

Members:

Tõnu Naissoo keyboards
Mihkel Mälgand double bass
Ahto Abner drums

Saturday 18. April 17:00

Buy ticket

Fotografiska Tallinn, Fotografiska Tallinn

15.- / 10.-
1. aprillist 18.- / 13.-

Jazzkaar 2020 concert Tõnu Naissoo Electric Trio with Mihkel Mälgand & Ahto Abner, supposed to take place on April 18, 5:00pm at Fotografiska, is postponed to next year and will take place in April at festival Jazzkaar 2021. Date and time will be specified, and clients notified via e-mail in due time.

 

Tickets already bought will stay valid for the new date.

 

Festival Jazzkaar invites all friends of culture to support the survival of the festival and not sell back their tickets.

 

Tickets can be returned or changed for Jazzkaar gift cards from April 1, 2020 until 1 month after the announce of new dates by filling in the form here. Refunds will not be automatic.

Owners of hard ticket can return their tickets at Piletilevi selling points, except for Circle-K service stations and Viru keskus info desk.

Jazzkaar information +3726660030

 

***
Tõnu Naissoo on Eesti kõige staaźikam ja mitmekülgseim jazzpianist, mängides klaverit, süntesaatoreid, elektroonilised klahvpille, hammondorelit ja orelit – ta on kõigi klahvpillide hingeelu tundma õppinud ja oskab arvestada nende iseärasustega. Oma debüütalbumini jõudis Tõnu Naissoo väga noorena, kui omaaegse Nõukogude Liidu tingimustes avanes võimalus avaldada pianisti kontsertpalad legendaarselt 1967. aasta Tallinna rahvusvaheliselt jazzifestivalilt. Praeguseks on Tõnu Naissool salves rohkem kui 15 heliplaati, neist 11 on ilmunud Jaapanis. 2014. aastal  andis Norra label Jazzaggression Records välja Tõnu Naissoo trio CD salvestustega aastaist 1967 – 1969, ta on esinenud ka koos DJ’dega ning klubilavadel elektroonilise jazzi kooslusega Eclectic Electric. Heliloojana on ta kirjutanud rohkesti teatri- ja filmimuusikat, millede seast tuntuim on koos isaga kirjutatud muusika menufilmile „Viimne rekliikvia“. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jagab Tõnu Naissoo dotsendina noortele jazzmuusikutele improvisatsioonitarkust.

 

Jazzkaarel astub Tõnu Naissoo koos Mihkel Mälgandi ja Ahto Abneriga üles Electric Triona, mille pilliarsenali moodustavad bass, trummid ning külluslik valik klahvpille. Andekas Eesti bassist Mihkel Mälgand on osalenud üle 80 plaadi salvestusel ja on mänginud koos paljude jazzi tippnimedega – Nils Landgreni, Dave Liebmani, Randy Breckeri, Tim Hagansi, Kurt Ellingi ja Raivo Tafenauga. 2018. aastal pälvis ta Danske Jazziauhinna parima jazzartisti kategoorias. Silmapaistev trummar Ahto Abner on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakonnas löökpille ning teinud koostööd mitmete džässprojektide-ja popartistidega: Kadri Voorand Quartet, MiaMee, Oleg Pissarenko Band, Sofia Rubina, Ewert Sundja, Dave Benton jpt. Tema annet jagub ka pedagoogitööks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rütmimuusika eriala juhina. Tippmuusikutest trio kontserdil saab kuulda palasid peatselt ilmuvalt heliplaadilt.