TÕNU NAISSOO ELECTRIC GROUP - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

TÕNU NAISSOO ELECTRIC GROUP

Esmaspäev 23. august 19:45

Osta pilet

Koosseis:

Tõnu Naissoo klahvpillid
Mihkel Mälgand bass
Ahto Abner trummid
Mathieu Spaeter kitarrid

Esmaspäev 23. august 19:45

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-

Eesti staažikaim ja mitmekülgseim jazzpianist tänavu oma 70. sünnipäeva tähistav Tõnu Naissoo armastab erinevaid klahvpille mängides klaveri kõrval ka süntesaatoreid, elektrilisi klahvpille ja hammondorelit. Oma debüütalbumi salvestas ta 16.aastasena, mil firma “Melodija” tegi noorele pianistile ettepaneku salvestada tema esituses legendaarsel 1967. aasta Tallinna rahvusvahelisel jazzifestivalil kõlanud palad. Praeguseks on Tõnu Naissoo salvestanud üle 30 omanimelise  heliplaadi, neist 15 on ilmunud Jaapanis. 2014. aastal andis Norra label JazzAggression Records välja Tõnu Naissoo trio albumi salvestustega aastaist 1967-1969. Pianist on esinenud ka koos DJ’dega ning klubilavadel elektroonilise jazzi kooslusega Eclectic Electric. Heliloojana on ta kirjutanud rohkesti teatri- ja filmimuusikat, neist tuntuim on koos isaga loodud muusika menufilmile „Viimne rekliikvia“. On teinud 6 kontserttuuri Jaapanisse ning viimasel ajal on Tõnu Naissoo esinenud taas ka soolopianistina ja erinevates ansamblikoosseisudes Moskvas, Peterburis, Jaroslavlis ja Arhangelskis ning Moskva plaadifirma ArtBeat on välja andnud 4 albumit.

Electric Trio mõte on olnud Naissool ammu, sest elektrilised klahvpillid on teda huvitanud 1970-ndatest. Neid on ta kasutanud varem teatri- ja filmimuusikat komponeerides, aga ka progeroki grupis „Kaseke“. 2019. aaastal salvestas ta Electric Trioga plaadikava, mille esitluskontsert saab teoks Jazzkaarel. Seekord astub Naissoo koos Mihkel Mälgandi, Ahto Abneri ning Mathieu Spaeteriga üles Electric Groupina, mille pilliarsenali moodustavad kitarr, basskitarrid, trummid ning külluslik valik klahvpille.

Andekas Eesti bassist Mihkel Mälgand on osalenud rohkem kui 80 plaadi salvestusel ja on mänginud koos paljude jazzi tippnimedega nagu Nils Landgren, Dave Liebman, Randy Brecker, Tim Hagans, Kurt Elling, Raivo Tafenau jt. 2018. aastal pälvis ta Danske Jazziauhinna Aasta Jazzmuusiku kategoorias.

Silmapaistev trummar Ahto Abner on koostööd teinud mitmete jazz- ja popartistidega nagu Kadri Voorand Quartet, MiaMee, Oleg Pissarenko Band, Sofia Rubina, Ewert Sundja, Dave Benton jpt. Tema annet on jagunud ka pedagoogitööks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rütmimuusika osakonnas.

Prantsuse kitarrist, helilooja, arranžeerija ning produtsent Mathieu Spaeter on 20-aastase kogemuspagasiga, mis omandatud Prantsusmaal ja Inglismaal. Tänu mitmekülgsususele (jazz, blues, latin, funk, rock, hard-rock) ning meisterlikkusele nii elektrilisel kui ka akustilisel kitarril, on ta väga nõutud nii stuudios kui ka kontserdilavadel. Mathieu jaoks on oluline muusikat jagada ning lisaks muusikutööle on ta ka suurepärane pedagoog – pühendunud ning põhjalik, õpilaste poolt väga hinnatud ning ta õpetab täna ka Georg Otsa nimelises muusikakoolis Eestis.

Tippmuusikutest kvarteti kontserdil saab kuulda palasid värskelt ilmunud heliplaadilt.