ADDRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

PHONE: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Postponed! – Scott Dubois & Gebhard Ullmann USA-Germany

Sunday 18. April 16:00

Buy ticket

Members:

Scott DuBois guitar
Gebhard Ullmann saxophone, bass clarinet

Sunday 18. April 16:00

Buy ticket

Vaba Lava

25.- / 20.-
From 12.04 30.- / 25.-

37-aastane ameerika jazzkitarrist ja helilooja Scott DuBois on üks olulisemaid nimesid kaasaegses New Yorki jazziskeenes. The New York Times on ülistanud tema otsingulist aga meloodiliselt haaravat stiili ja ambitsioonikaid kompositsioone. The New York City Jazz Record on tema loomingut nimetanud sisendusjõuliseks muusikaks meditatiivsele kuulajale. Oma kvartetiga esitab DuBois tulevikutrende tabavaid, meisterliku detailitäpsusega originaalkompositsioone. Kitarristi võimsate ja värvikate helimaastike hingestatus jõuab otse kuulaja südamesse. DuBois on salvestanud seitse albumit plaadifirmadele Soul Note, Sunnyside Records ja ACT ning tema album „Landscape Scripture“ valiti raadiojaama NPR poolt 2012. aasta kümne parima jazziplaadi hulka. 2019. aastal pärjas ajakiri DownBeat teda tõusva kitarritähe tiitliga.

Saksofonist-bassklarnetist Gebhard Ullmann on osalenud pea 60 albumi salvestusel maailma mainekamatele kaasaegse muusika plaadifirmadele, ta on Berliini jazziskeene üks juhtfiguure ning on pälvinud hulgaliselt auhindu ja nominatsioone – Julius Hemphill’i kompositsiooniauhind, Deutsche Phonoakademie ja SWF jazziauhind, samuti 2017. aastal algatatud Berliini jazziauhind.

Scott DuBois & Gebhard Ullmanni duo esitab kitarristi originaalkompositsioone albumilt „Summer Water“, mille kõlades voolavad suvesoojad meloodiad ning värvikad emotsioonid ühtsesse helisängi.