JT Conception feat. Nils Landgren - Festival Jazzkaar

ADDRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

PHONE: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

JT Conception feat. Nils Landgren Estonia-Sweden

Sunday 27. February 19:00

Buy ticket

Members:

Nils Landgren trombone, vocal
Janno Trump bass
Madis Muul keyboards
Kalle Pilli guitar
Dmitri Nikolajevski drums
Caspar Salo percussioon
Danel Aljo tenor saxophone
Keio Vutt bariton saxophone
Allan Järve trumpet
Jason Hunter trumpet
Johannes Kiik trombone

Sunday 27. February 19:00

Buy ticket

Tartu Eesti Rahva Muuseum

15.- / 10.-

Talvejazz annab Eesti jazzmuusikutele võimaluse musitseerida koos oma lemmikartistidega ja omandada uusi kogemusi rahvusvahelist koostööd tehes. Rootsi helilooja, laulja ja multiinstrumentalist Nils Landgren on just see õige muusik, kel on ülirikkalik kogemustepagas erinevates jazzistiilides ja ON, mida nooremate muusikutega jagada. Esmakordselt esines Landgren oma ansambliga Jazzkaarel 1997. aastal ning 2014. aastal tõi ta festivalile rahvusvahelise ansambli, kus Eestit esindas armastatud saksofonist Raivo Tafenau ja kust sai alguse nende sõprus, mille tulemusena esines Landgren läinud suvel koos Eesti muusikutega ka Haapsalus TAFF:Festil.

Bändi pani kokku Raivo Tafenau, basskitarri mängis Janno Trump, kes meenutab: „Nils Landgren on minu jaoks see inimene, kes juhatas mind jazzmuusikani. Käisin keskkoolis, kui sattusin kogemata tema „Funky ABBA“ plaati kuulama, mäletan seda momenti siiani selgelt. See muusika kõnetas mind automaatselt. Sealt edasi tutvusin põhjalikumalt tema Funk Uniti salvestustega ja ka tema jazzikamate albumitega, Landgreni looming sai mulle südamelähedaseks. Mullusuvine kontsert TAFF:Festil läks väga hästi, emotsioonid olid tõesti väga ülevad. Nils nautis festivali täiel rinnal, kusjuures käis ta kuulamas ka meie kodumaised artiste, paljud neist jätsid talle sügava mulje. Nüüd on võimalus suure koosseisuga JT Conceptionil koos maestroga mängida nii minu kui ka tema loomingut. See teadmine, et Nils Landgren, minu suur iidol ja eeskuju, hakkab esitama minu kirjutatud muusikat, toob juba praegu naeratuse näole. Ootan seda väga!“

JT Conception on bassist Janno Trumpi poolt kokku kutsutud ning tema loomingut esitav 10-liikmeline gruuviorkester. Võimsa bigbändiliku kõlaga JT Conception on end mõne aastaga mänginud kuulajate südameisse, nende kaks tugevate karakteritega albumit ja ansambli kontserdid on väga soojalt vastu võetud. 2019. aastal valiti JT Conception Aasta Jazzansambliks. Heliloojana jagub Janno Trumpil värskeid ideid JT Conceptioni kui ka mitme teise koosseisu jaoks.

Rootsi jazzilegend Nils Landgren rabab oma mitmekülgsuse, uudishimu ja entusiasmiga. Tromboonivirtuoos, laulja, helilooja, oma ansamblite liider, festivalide kunstiline juht on oma karjääri hakul mänginud filmides ja teatrilavastustes. Muusik on osalenud enam kui 500 albumi salvestusel, neist üle kolmekümne on ta enda nimelised ning teinud koostööd ansamblite ja artistidega nagu ABBA, The Crusaders, Esbjörn Svensson, Richard Galliano, Thad Jones, Herbie Hancock jpt. Kriitikud on nentinud, et Landgrenil on kaks hinge – oma Funk Unitiga on ta mehine ja gruuviv jazzi action-kangelane, kuid tema teine mina, mis avaldub kammerlikemates koosseisudes, on melanhoolne ja ülimalt tundlik. 1992. aastast juhatab ta oma ansamblit Funk Unit. 2012. aastast on Nils Landgren maineka festivali Jazz Baltica programmijuht. Ta on plaadifirma ACT records armastatuim artist ning väga oodatud kontserdilavadel üle maailma.