UMA feat. Markku Ounaskari - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

UMA feat. Markku Ounaskari Eesti-Soome

Teisipäev 07. detsember 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Aleksei Saks trompet
Robert Jürjendal kitarr
Markku Ounaskari trummid

Teisipäev 07. detsember 19:00

Osta pilet

Niguliste Muuseum

18.- / 13.-

UMA sündis trompetist Aleksei Saksa ja kitarrist Robert Jürjendali koostööna aastal 2007. Muusikute loomingut iseloomustab klassikaline vormistus, nordic ambient atmosfäär ning jazzilikud improvisatsioonid. Duo on esinenud festivalidel ja kontsertidel Eestis, Peterburis, Londonis, Pariisis, Ateenas ja mitmel pool mujal ning andnud välja 6 albumit.

2008. aasta lõpus ilmus UMA esimene plaat „Civitas Soli (Elwood)“, mida viimistlesid produtsent Markus Reuter ja ambient muusika guru Robert Rich. UMA teine album „Hymn To Undiscovered Land“ (2010) valmis koostöös Inglise vokalisti Tim Bownessiga, plaadil teeb kaasa Šveitsi löökpillimängija Andi Pupato. 2011. aastal ilmus duolt kolmas album „Eesti metsa lugu“, kus Guido Kangur loeb Janek Mäggi luulet. 2012. aastal valmis rahvusvahelise koostööna album „Meeting Unknown“, millel osalevad Andi Pupato, Markus Reuter ja laulja Iris Oja. 2013. aastal ilmus album „Peidus pool“, kus Anzori Barkalaja luulele loodud muusika autorid on Aleksei Saks, Robert Jürjendal ja Iris Oja.

Pärast pikemat vaheaega, mil Aleksei Saks tegutses disaini valdkonnas, valmis 2021. aasta suvel UMA album „Wishing Well“, mille andis välja Ameerika kirjastus Myndstream. Muusikud ise nimetavad seda ambient new age jazz’iks, muusika on lihtne, meloodiline ning paitab hinge. Õhulise trummimänguga liitub duoga rahvusvahelise mainega trummar Markku Ounaskari Soomest. Maian Kärmas on viimase albumi muusika kohta tabavalt öelnud: „Aleksei Saks ja Robert Jürjendal on kui elegantne koristusmeeskond, kes korrastab meie mõttepurused ajud ja kehad liigsest prügist.“

Nagu ikka, kõlab Aleksi Saksa trompet mahedalt ning Robert Jürjendali kitarrikõla on delikaatne ja viimistletud. See on muusika, mis sobib hästi Niguliste iidsete võlvide alla.