SUSANNA ALEKSANDRA „THE SIREN“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

SUSANNA ALEKSANDRA „THE SIREN“ Eesti-Soome

Pühapäev 29. august 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Susanna Aleksandra vokaal
Joonas Haavisto klaver
Joonas Tuuri kontrabass
Ville Pynssi trummid

Pühapäev 29. august 19:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-

Eesti laulja ja helilooja Susanna Aleksandra ning Steinway artisti, Soome pianisti Joonas Haavisto kvartett toob kokku Eesti ja Soome jazzmuusikud. Nii Susanna kui Joonase sulest pärinevat muusikat iseloomustab soov väljendada end läbi meloodilisuse ja lihtsusesse maskeeritud keerukuse. Jazz-, pop- ja folkmuusikast inspireeritud loomingu seob ühtse kaare alla fantastiline ansamblimäng, improvisatsioonile antud ruum ja ansambli liikmete stilistilised valikud. Lauljana keskendub Susanna Aleksandra lugude jutustamisele. Tema ühel või teisel moel isiklikku kasvu peegeldavad tekstid kõnelevad ausalt erinevaist eluhetkedest.

2020. aasta märtsis avaldas kvartett albumi “The Siren” Jaapanis (Blue Gleam) ning 2021. aasta jaanuaris Soomes (Eclipse Music). Album on saanud laialdaselt positiivset vastukaja üle maailma. Euroopa suurim jazziajakiri Jazzwise andis albumile 4 tähte. „The Siren“ oli ka ajakirja Jazzwise ja Europe Jazz Networki kuu topis ning Jaapani väljaande Jazz Critique 2020. aasta topis.

Susanna Aleksandra on jazzimaailmas tõusev nimi. Eestis muusikute perre sündinud laulja-helilooja ja sõnade autor on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia jazzmuusika bakalaureuse kraadiga ning on lõpetamas sama kooli magistrit. 2020. kevadel sai Susanna stipendiumi Ameerikasse, USC Thornton School of Musicusse (Los Angeles), kus ta õppis kahekordse Grammy-nominendi Sara Gazareki käe all.

Joonas Haavisto, Soome ainus Steinway artist, on nii kriitikute kui publiku poolehoiu võitnud pianist. Oma trioga on ta andnud välja neli albumit ning esinenud suurtel festivalidel nagu Tokyo Jazz Festival, Pori Jazz, Jazzcolors Festival Pariisis, Jazzahead Bremenis jm.