Siiri Sisask & Kristjan Randalu — Lingua mea - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Siiri Sisask & Kristjan Randalu — Lingua mea (Eesti-Saksamaa-Kreeka-Luksemburg/USA)

Laupäev 30. aprill 18:30

Osta pilet

Koosseis:

Siiri Sisask vokaal
Kristjan Randalu klaver
Carsten Netz (D) saksofon/klarnet/elektroonika
Petros Klampanis (GR) kontrabass
Paul Wiltgen (LU/US) löökpillid
Linda-Anette Verte viiul
Egert Leinsaar viiul
Sandra Klimaite vioola
Theodor Sink tšello

Laupäev 30. aprill 18:30

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

25.- / 18.-
Alates 1. aprillist 30.- / 23.-

Siiri Sisaski ja Kristjan Randalu koostöö sai alguse 2002. aasta Jazzkaarel ning selle tulemusena on ilmunud kolm ühisplaati – „jälg“ (2002), „teine jälg“ (2006, Finetone Music) ja „Lingua mea“ (2011, Jazz’n’Arts). Algne kvartett laienes hiljem kvintetiks ning viimase albumi koosseisuga liitus ka keelpillikvartett. Plaatide ilmumise aastatel esines ansambel regulaarsete kontserttuuridega aktiivselt Saksamaal. Tähistamaks Sisaski ja Randalu ühisloomingu 20. juubelit, tuleb ansambel tänavusel Jazzkaarel taas kokku ning esitab esmakordselt Eestis „Lingua mea“ kava. Algse koosseisu kolmanda liikmena astub ka seekordsetel kontsertidel üles mitmekülgne saksa saksofonist, klarnetist ja elektrooniline muusik Carsten Netz. Randalu filigraansed arranžeeringud tabavad meisterlikult eeskätt Siiri Sisaski loodud lugude tundevirvendusi ja poeetiliste laulusõnade tagamaid. Tema lüürilis-minimalistlikud faktuurid loovad kord soodsa fooni sõnumile, kord avardavad selle tundeskaalat. „Lingua mea“ muusika erakordselt avar dünaamiline skaala ulatub kaunitest vaikusekujunditest tormilis-dramaatiliste kõlavärvinguteni.

Karismaatilise ja isikupärase laulja-looja-näitleja Siiri Sisaski anded avalduvad mitmes eri vallas. Eesti publikule on ta tuttav kontserdi- ja teatrilavalt, samuti filmidest. Erilise hääle ja esitusmaneeriga lauljatar on teinud koostööd erinevate muusikakollektiividega kitarriduost poistekoorini, kuhu vahele mahuvad mitmed rock- ja popansamblid nagu Ruja, Vitamiin jt. Koostöös erinevate muusikutega on Sisask salvestanud arvukalt heliplaate nii teiste kui ka oma muusikaga. Ühtlasi on ta osalenud aktiivselt ühiskonnaelus ja poliitikas.

Kristjan Randalu kuulub oma põlvkonna silmapaistvaimate pianistide hulka nii improvisatsioonilise džässi kui ka klassikalise muusika vallas. ECM-i artist Randalu on esinenud maailma suurimatel džässfestivalidel ja kuulsaimate kontserdisaalide lavadel, esitades oma ainulaadset loomingut nii sooloartistina kui ka kaasmuusikuna. Ühtlasi on ta tegev nüüdis- ja klassikalise muusika hinnatud interpreedina ning teeb teiste hulgas koostööd rahvusvaheliselt tunnustatud kollektiivide Londoni Sümfooniaorkestri ja Tallinna Kammerorkestriga ning nimekate dirigentide Kristjan Järvi ja Dennis Russell Daviesega. Randalu rikkalik looming hõlmab üle 40 albumi ja talle on omistatud rohkeid auhindu, sh Aasta Jazzartist, Aasta Jazzhelilooja ja Eesti Vabariigi kultuuripreemia.