AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Raimond Mägi Trio

Kolmapäev 25. august 19:45

Osta pilet

Koosseis:

Raimond Mägi kontrabass
Kirke Karja klavar
Karl-Juhan Laanesaar trummid

Kolmapäev 25. august 19:45

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-

Raimond Mägi Trio sai alguse 2016. aastal spontaansest salvestusessioonist. Loodav sünergia pakatas võimsast energaist ja loomingulistest mõtetest ning 2017. aastal andis trio juba välja oma esimese albumi pealkirjaga „Rahu“. Lisaks Raimond Mägile kontrabassil mängib trios klaverit auhinnatud pianist Kirke Karja ning noorema generatsiooni nõutud trummar Karl-Juhan Laanesaar.

Trio muusikaline materjal saab algse tõuke Raimond Mägi sulest, ent viimase lihvi annavad lugudele muusikute erinev taust ja iseloomulik mängustiil. Trio loomeprotsessis pole oluline mitte teatud stiili või kontseptsiooni piiridesse jäämine, vaid kõigi vahendite kasutamine teose visiooni ja lugude teenimiseks. Nii võib juhtuda, et muusikaliselt flirditakse nii klassika, progerocki, traditsioonilisest jazzi kui ka eksperimentaalmuusikaga. Lugudes toimuvad üleminekud komponeeritud osadelt improviseeritud muusikale sujuvalt, ning kuulaja saab mõistatada, milline osa loost on läbi komponeeritud ning milline sünnib kohapeal. Loomeprotsessis paelub triot tasakaalu leidmine kompleksse ja lihtsa vahel, teisisõnu on oluline, et ansambli muusika kõnetaks kuulajaid, ei hirmutaks oma akadeemilisuse või keerukusega, samas hoiaks publikut oma kütkeis põnevate helikäikudega.

Hans Kurvits ja Kirke Karja on Eesti jazzimaastikul tuntud läbi paljude erinevate projektide nagu Pae Kollektiiv, Kirke Karja Kvartett, Tõnu Naissoo Trio, Captain Kirke and The Klingons.