ELLIP - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

ELLIP

Reede 27. august 23:00

Osta pilet

Koosseis:

ELLIP vokaal, klahvpillid
Mairo Marjamaa saksofon, klahvpillid
Heikko Remmel bass
Kaspar Kalluste trummid
Inga Tislar taustavokaal
Rahel Ollisaar taustavokaal

Reede 27. august 23:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

12.- / 10.-
Alates 10. august 15.- / 12.-

ELLIP on 2019. aastal alguse saanud sooloprojekt, mille taga on Eesti laulja-laulukirjutaja-produtsent. Eelmisel kevadel sai valmis albumitäis värsket materjali, mida inspireerisid jazzi ja souli mahedus ja meloodiad, hip-hop’ile omased rütmid, esiletungivad bassiliinid ja elektroonilised kõlad.

Laulukirjutajana on ELLIP kompinud erinevaid žanreid trummist ja bassist, elektroonilise muusika, jazzi, souli ja popini. Praegu ütleb ta suures osas žanripiiridest lahti ning laseb muusikal dikteerida meloodia suuna. 2019. aastal osales laulja Baltic Trail nimelisel elektroonilise muusika loomelaagris Lätis ning täiendandas end UK-s muusikaproduktsiooni erialal. 2021. aasta veebruaris osales ta Music Estonia ja Shesaidso ühiskorraldusena toimunud naiste-laulukirjutajatelaagris. Suure publiku ees on Ellip esinenud juba 9-aastaselt ja muusikat kirjutanud 16. eluaastast alates. 2021. aastal on muusikaline eksperimenteerimine viinud tema helikõla mahedate ning nostalgiliste r’n’b, jazzi ning popi lainetele. Karjääri jooksul on ELLIP teinud koostööd mitmete muusikute ja produtsentidega nii Eestist kui välismaalt – näiteks Sander Mölder, Planeet, Jozels, nende kõrval on ka Stillhead UK’st. Jazzkaare kontserdil ühinevad Ellipiga meile kõigile tuttavad suurepärased muusikud – saksofonist Mairo Marjamaa, bassist Heikko Remmel ja trummar Kaspar Kalluste.

„Tänavuse aasta põnevamaid debüüte.“ –  Koit Raudsepp, 2019

„Ellipi puhul on tunda, kuidas ta on kuulanud ja talletanud endas kõiki neid perioode, mis on muusikas väga ägedad olnud. “ – Caspar Salo, Lexsoul Dancemachine