VÄLJA MÜÜDUD! I Darrifourcq/Hermia/Ceccaldi - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

VÄLJA MÜÜDUD! I Darrifourcq/Hermia/Ceccaldi Prantsusmaa-Belgia

Kolmapäev 30. november 20:00

Osta pilet

Koosseis:

Manuel Hermia saksofon
Valentin Ceccaldi tšello
Sylvain Darrifourcq trummid

Kolmapäev 30. november 20:00

Osta pilet

Philly Joe's jazziklubi

Välja müüdud!

Darrifourcq/Hermia/Ceccaldi on Euroopa nüüdisjazzi eripärasemaid ansambleid. Belgia saksofonist Manuel Hermia ja Prantsusmaa muusikud tšellist Valentin Ceccaldi ja trummar Sylvain Darrifourcq loovad erakordselt tugeva energiavälja – loogiliselt kulgevad soolod võimenduvad ühinedes võimsaks vulkaanipurskeks. Iga instrumendi roll trios on oluline ja iga pilli potensiaal on maksimaalselt rakendatud, ulatudes minimalistlikest võtetest helitaifuunini.

Tšellist, helilooja ja arranžeerija Valentin Ceccaldi on pärist muusikute perest – ta vanaisa, isa ja vend on viiuldajad. Tšello valis ta juhuse tahtel, sest konservatooriumi löökpilliklassis polnud enam vabu kohti ja nii lõigi välja suguvõsast pärit armastus keelpillide vastu ja asus õppima tšellot. Valentin Ceccaldi on väga hõivatud artistist ja tegev paljudes ansamblites nagu Kutu, Constanine, Roberto Negro Papier Ciseau, Bonbone Flamme, Milesdavisquintet!, Lent, Théo Ceccaldi Trio jne.

Sylvain Darrifourcq on koos musitseerinud prominentsete Prantsusmaa muusikutega nagu Joëlle Léandre, Michel Portal, Louis Sclavis, Émile Parisien. Tihti võib teda kuulda trios koos Roberto Negro ja Valentin Ceccaldiga ning tema enda trios koos Valentin ja Théo Ceccaldiga. Põnevad on ka trummari installatsioonid. Ceccaldi ja Darrifourcq on brutaalse jazzitrio In Love With liikmed koos Valentini venna, viiuldaja Théo Ceccaldiga.

Manuel Hermia – improviseerija, helilooja ja interpeedi loominguline teekond kulgeb nii jazzi kui maailmamuusika radu pidi, olenevalt muusikastiilist keskendub ta kas saksofonile või Põhja-India flöödile ehk bansurile. Hermia on mänginud paljude Aafrika, Lõuna-Ameerika ja Euroopa muusikutega. Manuel Hermia pälvis 2011. aastal ilmunud albumi „Long Tales & Short Stories“ (2011) eest auhinna „Octave de la Musique“.

Sylvain Darrifourcqi loodud uued rütmimustrid resoneeruvad efektselt Valentin Ceccaldi loominguliselt mitmekülgse tšellomänguga ning Manuel Hermia lisab õli tulle võimsa lüürikaga tüürides katarsiseni – seda kõike saaab Jõulujazzil kuulda!

Koostöös agentuuriga: Vapaat Äänet
Kontserti toetab: Prantsuse Instituut Eestis