Laupäeval 19.aprillil alates kell 21 toimub MKDK tehases VALGE LAIGU KLUBI ehk reis avastamata helimaastikele.
Aivar Tõnso:
Tegemist on üliharuldase võimalusega kuulda ühel üritusel esinemas muusikuid neljalt erinevalt mandrilt. Esinevad MATTIN (baskimaa), NISHIDE TAKEHIRO (jaapan), DAVID BEBAN (uus-meremaa), JOHN GRZINICH (usa), JAAK SOOÄÄR, TAAVI TULEV, AIVAR TÕNSO ja võimalik et veel keegi, näiteks tegelased MKDK hõimust, aga see selgub juba kohapeal.
MKDK tehasest niipalju, et tegemist on uue kontserdi- ja galeriipinnaga alternatiivsemat laadi ettevõtmiste jaoks. Koht asub Lillekülas, Bikers pubi taga, Tulika põik lõpus, endise Polümeri kummiloomade karvastamise tsehhis. Lisainfot selle kohta, mis asi on MKDK võib leida eelmises ekspressis ilmunud artiklist «MKDK fenomen ehk kuidas debiilisetest kuttidest said dünaamiline muusika ja kunstielu koondis»:
Pilet flaieriga 50/ ilma 60.
Flaierina kehtib ka väljatrükk netist:
http://0x00.ee/cgi-bin/flaier?2003.04.19
Lisainfo esinejate kohta:
Uus Meremaa muusik Daniel Beban on mänginud kitarristina ansamblites The Rubbernecks, The Slab, ja Sync/Shed. Põhiliselt tegutseb ta aga iseseisvalt elektroakustilise muusika vallas. Tulenevalt huvist etnilise muusika vastu on ta teinud koostööd erinevate Jaava, Sumatra, Hiina ja Laose muusikutega ning Maoori muusika spetsialisti Richard Nunns’iga. Sarnases võtmes on ka Danieli poolt produtseeritud 5-st cd-st koosnev «Karanga Voices: New Zealand Heritage in Sound». On mänginud ka sellistes punk/noise gruppides nagu The Deconstruction Unit, Gook Nation, The Goatslappers ja The Testes. Kolm aastat tagasi alustati tema algatusel Uus Meremaal rahvusvahelise eksperimentaalmuusika festivali «Bomb The Space» korraldamist. Hetkel elab mees Londonis tehes koostööd sealsete muusikutega ja juhtides raadiosaadet «Unknown Country» raadiojaamas Resonance fm (www.resonancefm.com).
Baskimaalt pärit, aga hetkel Londonis elav Mattin kasutab ohtralt arvuti (ja kitarri) tagasisideheli, et rõhutada improvisatsiooni protsessuaalset ja hetkelist iseloomu. Suur osa tema helieksperimentidest põhinevad kontrastide kasutamisel (nt. kontrastid kõrg- ja madalsagedushelide ning arvuti digitaalse ja sealt väljuva füüsilise heli vahel). Ta on teinud koos selliste muusikutega nagu Eddie Prévost, Rosy Parlane, Belaska, Oren Ambarchi, Kouhei Matsunaga, [sic] Goldie (Deflag Haemorrhage/Haien Kontra). Mattin on ka Rhodri Davies’e ja Mark Wastell’i poolt asutatud Broken Consort’i liige. Viimase paari aasta jooksul on olnud põrandaaluses Londonis väga aktiivne laivesineja ja ürituste korraldaja. Olulisemad esinemised festivalidel: Elektronikaldia 2001, Ertz 2001 & 2002, MEM 2002, Wrong Festival 2002, Freedom of the city festival 2002 LMC free love festival 2002 ja What is music? (Austraalia 2003). Tema heliinstallatsioone on esitlenud Arthouse (Dublin), Arteleku (Donostia), Abisal (Bilbao), CataLyst Arts (Belfast), Cubbit Gallery (London) ja Resonance FM (London). Lisaks juhib Mattin ka sõltumatut plaadifirmat w.m.o/r.
Lisainfo: www.mattin.org.
Nishide Takehiro: Pärast oma tormilist noorust keset intensiivset Tokio pungiliikumist elab Nishide Takehiro aastast 2001 Londonis. Selle hüperaktiivse tüübi põhilisteks loomingulisteks väljunditeks on tema sooloprojekt POPO ja koostöös Romuald Wadychiga loodud «Noise Flamenco». Valdab erinevaid instrumente, aga on tuntud eelkõige olemobjektide kasutamisega heli tekitamiseks.
John Grzinich on heli- ja videoartist usa-st, kes elab, töötab ja reisib Euroopas, kusjuures hetkel peatub Mooste Külalisstuudios. Heli kui abstraktse meediumiga on ta tegelenud alates 90ndate algusest. See tegevus hõlmab nii puhtmuusikalist aspekti kui ka installatsioonide konstrueerimist. Viimasel ajal on John eksperimenteerinud ka digitaalse videoga. Tema muusikat on avaldanud sellised Euroopa, Ameerika ja Jaapani leibelid nagu Staalplaat, Erewhon, Intransitive, Orogenetics, Pale Disc ja teised.br> Lisainfo: http://www.kaon.org/~jgrzinich