Vene Teater Laulab Jazzi - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Vene Teater Laulab Jazzi

Pühapäev 18. detsember 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Aleksandr Ivaškevitš vokaal
Jekaterina Kordas vokaal
Aleksandr Žilenko vokaal
Anastassia Tsubina vokaal
Marika Otsa vokaal
Viktor Marvin vokaal
Eduard Tee vokaal
Janno Trump bass, arranžeeringud
Aleksandr Žedeljov kitarr
Joel Remmel klaver
Jason Hunter trompet
Ramuel Tafenau trummid

Pühapäev 18. detsember 18:00

Osta pilet

Vene Teater

35.- / 27.-

Vene Teatril ja Jazzkaarel on hea meel teatada esimesest ühisest loomeprojektist. 18. detsembril toimub Jõulujazzi raames Vene Teatri Suures saalis jazzikontsert, kus astuvad üles Vene Teatri laulvad näitlejad ning tuntud jazzmuusikud – Janno Trump (basskitarr, arranžeeringud), Aleksandr Žedeljov (kitarr), Joel Remmel (klaver), Ramuel Tafenau (trummid) ja Jason Hunter (trompet).

Vene Teatri jaoks on Jõulujazzil osalemine ühtaegu nii väljakutse kui ka suur loominguline kordaminek. Projekti muusikaline juht on Aleksandr Žedeljov, kes on ühtlasi ka Vene Teatri muusikaline juht ja helilooja ning kes pälvis 2021. aastal parima teatrimuusika helilooja auhinna. Aleksandr on spetsiaalselt selleks õhtuks kokku pannud kava jazziklassika pärlitest  ning jazziarranžeeringud valitus lugudest loob selleks eriliseks õhtuks Janno Trump.

Vene Teatri näitlejad esitavad oma lemmiklaule jazziklassikast nagu „Let it snow“, „Blue moon“, „I got rhythm“ jt. Teiste seas astub lavale Vene Teatri tippnäitleja Aleksandr Ivaškevitš, kes on tuntud oma lauluoskuse poolest ja on kuulsust kogunud ka esmaklassilise stepptantsijana. Lavakunstikooli vilistlane, Eesti filmidest ja teleseriaalidest tuttav ja karismaatiline Jekaterina Kordas esitab sütitavaid laule sambarütmides. Imelise lauluhäälega Aleksandr Žilenko on Vene Teatri  omalaadse rekordi omanik – nimelt oli just tema see, kelle arvele jäi möödunud hooajal Vene Teatris enim ülesastumisi. Publik saab tema esituses nautida jazziklassika pärlite „What a Wonderful World” ja „Smile“ esitust. Vene Teatri uusima lavastuse „Tavaline ime“ täht, New Yorgi George Gershwini konkursi võitja Anastassia Tsubina lummab publikut oma võimsa ja suure ulatusega hääle ning lavasarmiga. Marika Otsa on noor näitleja, kes on pälvinud rohkelt tunnustust nõudlike rollide eest psühholoogilistes lavastustes. Kontserdil saab tema esituses kuulda ballaade „Killing me softly“ ja „I fall in love“. Jõulukontserdil esinevad veel Viktor Marvin – laulev näitleja, lavastaja, vestlussaate „On alles teater“ saatejuht, teatrifestivali-konkursi „Me oleme Ukraina 2022“ laureaat ja Eduard Tee – Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud noor näitleja, kes on tuntud paljude sotsiaal- ja teatriprojektide lavastaja ja osalisena. Nemad on valinud Jõulujazzi kavasse Raimond Valgre laulu „Snowflakes“.

Publikule pakub kindlasti hingepaitust armastatud näitlejate kontsert-etendus koos Eesti silmapaistvate jazzmuusikutega ning äratundmisrõõmu tuttava muusikaga ainulaadses esituses!