trio_io - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

trio_io Poola

Teisipäev 26. aprill 22:30

Osta pilet

Koosseis:

Zofia Ilnicka flööt
Łukasz Marciniak kitarr
Jakub Wosik viiul

Teisipäev 26. aprill 22:30

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

15.- / 12.-
Alates 1. aprillist 18.- / 15.-

UNESCO muusikalinn Tallinn & Katowice JazzArt Festival kutsuvad!

2018. aastal kokku tulnud Poola elektroakustiline koosseis trio_io ühendab enda muusikas vaba improvisatsiooni ja kaasaegse kammermuusika. Trio helikeel on sündinud kolme erineva käekirja ristumisena, saades inspiratsiooni tulevikku vaatavatest muusikasuundadest, eksperimenteerimisest, jazzist ja folkmuusikast, liigitudes lihtsalt uue muusika kategooriasse. trio_io on avaldanud kaks albumit: „Waves“ (2019) ja „New Animals“ (2021) ning astunud üles Poola olulisematel jazzi-ja improfestivalidel.

Zofia Ilnicka on flötist, improviseerija ja helilooja. Ta on tihedalt seotud Poola performance-kunsti ja impro-skeenega, avastades julgelt uuenduslikke lähenemisviise muusikale ja kunstile laiemalt. Ta on koostööd teinud paljude heliloojatega nüüdismuusika ja vaba improvisatsiooni projektides, nimetades enda eeskujudeks Brian Ferneyhough’i, Dominik Karski and Steve Reich’i.

Łukasz Marciniak on kitarrist ja helilooja, ta on loonud muusikat performance-etendustele ja tummfilmidele. Oma loomingus uurib ta avaruse ning minimalismi võimalusi, sidudes neid mürapilvede ja elektroonikaga, ammutades inspiratsiooni Helmut Lachenmanni ja John Zorni muusikast.

Jakub Wosik on viiuldaja, helilooja ja improviseerija. Jazzi vabade vormide vastu tundis ta huvi juba teismeeas ning kõige paeluvamaks peab ta erinevate rütmistruktuuride loomist ja teiste muusikutega ühise hingamise saavutamist. Eraldi eesmärgiks on talle viiuli tonaalsuse ebatraditsioonilised kasutusvõimalused ning mänguvõtted.

Tallinna UNESCO muusikalinnaks saamist tähistame koostöös teise muusikalinna Katowice festivaliga JazzArt tuues hetke silmapaistvamad Poola jazzansamblid. trio_io kontsert on on tõeline maiuspala kõikidele free jazzi austajatele!

Täname: UNESCO muusikalinn Tallinn, Katowice JazzArt Festival