Tobias Tammearu Trio - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Tobias Tammearu Trio

Pühapäev 28. november 17:00

Osta pilet

Koosseis:

Tobias Tammearu saksofon
Robert Rebane basskitarr
Martin Petermann trummid

Pühapäev 28. november 17:00

Osta pilet

Kumu auditoorium Kuva kaardil

15.- / 10.-

Tobias Tammearu Trio eesmärk on kaotada oma muusikas stereotüüpsed rollid, luues absoluutse võrdsuse, ühtse hingamise ja pannes saksofonisti, bassisti või trummari ebatavalistesse olukordadesse. Vootele Ruusmaa Müürilehest on kirjutanud: „Tobias Tammearu Trio mängib vaikuse ja müraga, rütmi ja meloodia ning hägustatud helide väljajoonistamisega, mistõttu nende muusika on koosseisu noorust arvestades äärmiselt omanäoline.“ Trios musitseerivad koos saksofonistiga Robert Rebane bassil ning Martin Petermann trummidel. Järgitakse ühte põhiprintsiipi: „Ära eelda, lase muusikal end juhtida“.

Tobias Tammearu on noorema põlvkonna silmapaistev saksofonist, keda on kujundanud õpingud nii Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis kui ka Amsterdami Konservatooriumis. Praegu on muusikul käsil õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tobias on tegev koosseisudes nagu New Wind Jazz Orchestra, Ramuel Tafenau „Gather Around“, Johannes Laas 5tet, Pillikud ja Jake Victor Twisted Heads (USA-Belgia-Hispaania-Eesti), kellega pälviti 2018. aastal muusikaväljaande Downbeat auhind. 2020. aastal nomineeriti Tobias Eesti Jazziauhindadel Noore Jazzitalendi tiitlile.

2020. aastal andis ansambel välja debüütalbumi „Bivium“, mis on pälvinud palju positiivset vastukaja kuulajatelt ja kriitikutelt ning nüüd on hea võimalus seda Jõulujazzi kuulajatel nautida.