THE KENNY GARRETT and Sounds From The Ancestors - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

THE KENNY GARRETT and Sounds From The Ancestors USA

Pühapäev 01. mai 16:00

Osta pilet

Koosseis:

Kenny Garrett alt- ja tenorsaksofon
Corcoran Holt kontrabass
Rudy Bird löökriistad
Vernell Brown klaver
Ronald Bruner trummid

Pühapäev 01. mai 16:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

39.- / 34.- / 30.-
Alates 1. aprillist 44.- / 39.- / 34.-

Altsaksofonist Kenny Garrett, kaasaegse jazzi mõjukamaid ja särtsakamaid meistreid, on jazzilavade rambivalguses juba 1970. aastatest. Erakordne emotsionaalne taju meloodiliste fraaside loomisel on aluseks tema tähelepanuväärsele soolokarjäärile ja viinud koostööni selliste legendidega nagu Miles Davis, Art Blakey and The Jazz Messengers, Freddie Hubbard, Duke Ellington Orchestra jt. Garrett on kaheksa korda nomineeritud Grammy auhinnale ning 2006. aastal pälvisselle nimeka auhinna albumi Five Peace Band Live“ eest. Selleaastase Jazzkaare peaesineja on korduvalt võitnud ajakirja „DownBeat“ lugejate ja kriitikute küsitlustes aasta parima altsaksofonisti tiitli ja hulga muid tunnustusi.

Saksofonist on salvestanud 17 albumit oma koosseisudega ja kuulunud Chick Corea, Miles Davise, Marcus Milleri, Freddie Hubbardi, Mike Sterni jpt tippmuusikute bändidesse. Jazzkaare publik kuulis tema mängu aastal 2001 Terry Lynn Carringtoni ansambli koosseisus. Kenny Garretti värskeim album Sounds from the Ancestors on ehe näide sellest, et meister pole loorberitele puhkama jäänud, vaid on teinud mastaapse kummarduse Aafrika muusika iidsele pärandile ning selle vaieldamatule rollile gospeli, jazzi, souli, r’n’b ja hiphopi kujunemisel.

Mitmetahuline, kosmopoliitse kõlaga ning jazzi piire ületav teos väljub stiiliraamidest

ning sukeldub Garretti kodulinna Detroidi rikkalikku muusikalukku, andes au ka muusiku kujunemisteed tugevalt mõjutanud artistide Aretha Franklini, Marvin Gaye ja John Coltrane’i loomingule. Palade haare ulatub aga veelgi kaugemale – Kuuba, Nigeeria ja Prantsusmaa süsikuumade kõlade kaudu võtab Garrett ühendust oma Aafrika kaugete esivanematega, lugedes palveid ja kasutades Yoruba lauludele omaseid elemente ja Musta Mandri rütmistruktuure. Siin on intellektuaalset selgust, helilist leidlikkust ja eelkõige sügavat austust ajaloolise muusikapärandi vastu.

Albumit salvestades koondas Kenny Garrett enda ümber muusikud, kellega on teda sidunud pikaajaline koostöö stuudios ja kontsertturneedel – pianist Vernell Brown Jr, bassist Corcoran Holt, trummar Ronald Bruner ja perkussionist Rudy Bird. Mõnes palas on Garrett laiendanud ka enda muusikalist paletti, lauldes ja saates end klaveril. Eesti jazzi fännidel on rõõm suurepärast legendi Kennry Garrettit koos ansambliga taas üle 21. aasta tervitada!