THE DYNAMITE VIKINGS - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

THE DYNAMITE VIKINGS Eesti-Rootsi-Taani

Teisipäev 20. september 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Jaak Sooäär kitarr ja live-elektroonika
Thommy Andersson kontrabass ja live-elektroonika
Karsten Mathiesen trummid, laul ja live-elektroonika

Teisipäev 20. september 19:00

Osta pilet

Philly Joe's jazziklubi

18.- / 12.-

The Dynamite Vikings alustas tegevust 1998. aastal Kopenhaagenis eesmärgiga esitada eksperimentaalset originaalloomingut, milles tihedalt läbi komponeeritud muusika kohtub vaba improvisatsiooniga. Trio esimene kontsert toimus sama aasta aprillis Sakala suures saalis Jazzkaare raames, mille videosalvestus on leitav ka ETV arhiivist.

Trio tegutses väga aktiivselt kuni 2011. aastani esinedes Eestis, Soomes, Taanis, Leedus, Lätis, Saksamaal, Venemaal ja Fääri saartel. Ansambli külalisteks on olnud mitmed rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud nagu John Schröder (Saksamaa), Pierre Dörge (Taani), Raoul Björkenheim (Soome) ja Aske Jacoby (Taani). Viikingitelt on ilmunud kolm kriitikute poolt sooja vastuvõtu pälvinud albumit — „Vikingology” (Cope Records, 2003), „Search For Happiness” (Cowbell Music, 2006) ning „Meaning of the Party“ (Elwood, 2008).

Dünamiitviikingite comeback toimus 2019. aasta sügisel Taanis, paraku peatas koroonapandeemia muusikute edasised plaanid. Sarnaselt viimase albumile „Meaning Of The Party“ on viikingite muusika keskmes jätkuvalt pidurdamatu rütm, ohjeldamatu energia ning samuti trio liikmete aastatega kogunenud kogemused ning oskused.

Kõik kolm viikingit on jätkuvalt väga aktiivsed muusikud. Kitarrist Jaak Sooäär on tegev mitmes Eestis tuntud ansamblis, bassist Thommy Andersson on maineka New Jungle Orchestra liige ja üks hinnatumaid bassiste Skandinaavia jazzimaastikul ning trummar Karsten Mathiesen on eelkõige seotud stand-up sooloprojektiga Kalle’s World Tour, mis on olnud väga menukas püsitegelane Taani televisoonis.