Steve Coleman and Five Elements - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Steve Coleman and Five Elements (USA)

Neljapäev 27. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Steve Coleman altsaksofon
Jonathan Finlayson trompet
Rich Brown bass
Sean Rickman trummid

Neljapäev 27. aprill 18:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

28.- / 22.-
Alates 1. aprillist 35.- / 27.-

Ameerika uue laine jazzi suurkuju, saksofonist Steve Coleman toob Jazzkaare lavale kaleidoskoopilise segu tulevikku vaatavast gruuvivast jazzist, hip-hopist ja ajastunärvi puudutavast urbaansest stilistikast.

Saksofonist, helilooja ja muusikavisionäär Steve Coleman on üks ägedamaid artiste Ameerika uue laine jazzis, kus jazz sulandub linnakultuuri, räpi, hip-hopi – urbaanse esteetikaga. Steve Coleman on avangard-jazz liikumise M-Base Collective asutaja, kuhu kuulusid näiteks ka Cassandra Wilson, Greg Osby , Geri Allen ja paljud teised. Ka tema ansamblid Metrics, The Mystic Rhythm Society ja The Council of Balance olid uue suuna teerajajad. Steve Coleman and Five Elements on saksofonisti kuulsaim kollektiiv, kellega ta on salvestanud 20 heliplaati, neist tuntumad „Rhythm People“ja „Black Science“. Ansambel on oodatud külaline paljudel festivalidel, nt, Euroopa suurimal jazzifestivalil North Sea Jazzil on nad esinenud lausa 9 korda!

1956. aastal Chicagos sündinud Steve alustas altsaksofonil 14-aastaselt, muusikaõpingud jätkusid Illinoisi ja Chicago ülikoolides. 22-aastaselt suundus ta New Yorki, et musitseerida Thad Jonesi ja Mel Lewise bigbändiga ning mängida koos uue laine jazzigurude Sam Riversi, Cecil Taylori ja teistega. Veel enne koostööd bigbändidega musitseeris ta trompetist Graham Haynesiga New Yorgi tänavatel ja baarides, millest saigi alguse ansambel Steve Coleman and Five Elements, Ameerika jazzi arengut oluliselt mõjutanud bänd.

Colemani visioone järgivad paljud uuendusmeelsed muusikud, tema muusika intensiivsus ja energia on imetlusväärsed. Ansamblis Steve Coleman and Five Elements kasutab saksofonist eelkomponeeritud mooduleid ehk motiivirakke, mida saab mängida suvalises järjekorras, võimaldades igal muusikul spontaanselt liikuda edasi või tagasi erinevatesse osadesse, tuues esile muusika erinevad kihid. Nii saab interaktiivsel meetodil pala vormi igal kontserdil uuesti leiutada. Saksofonist on mänginud ja salvestanud jazzitippudega nagu Dave Holland, Michael Brecker, Abbey Lincoln, David Murray jpt.