„Si vis amari, ama” Maria Faust, Tallinna Kammerorkester feat. Michala Petri, dirigent Tõnu Kaljuste - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

„Si vis amari, ama” Maria Faust, Tallinna Kammerorkester feat. Michala Petri, dirigent Tõnu Kaljuste Taani-Eesti

Pühapäev 04. detsember 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Maria Faust helilooja, saksofon
Michala Petri plokkflööt
Tallinna Kammerorkester
Tõnu Kaljuste dirigent

Pühapäev 04. detsember 18:00

Osta pilet

Noblessneri valukoda

28.- / 22.-

Maria Fausti uudisteos „Si vis amari, ama” on autori sõnul läbilõige naise elust — kasvamisest, küpsemisest ja emotsioonidest/erinevatest seisunditest. Teost võib pidada praeguse ühiskonna peegelduseks, mis on vürtsitatud huumori ja lootusega. Fausti uus helilooming on žanriteülene, stiililt pigem klassikaline, kus juhuslikkusele ei jää ruumi.

Kammerorkestrile ja plokkflöödile on Eesti heliloojad haruharva muusikat loonud, aga selles koosluses on kindlasti ilu ja intriigi, mille parim lahtimõtestaja ongi helilooja Maria Faust. Kammerorkestri ja plokkföödiga liitub ka saksofon, lisades uusi emotsioone ja kõlavärve. Rahvusvaheliselt hinnatud Taani plokkflöödimängija Michala Petri on filigraanne muusikaliste lugude jutustaja. 50 viljaka loomeaasta jooksul on ta andnud ligi 5000 kontserti ning osalenud 70 albumi salvestusel. Petri on üks väheseid naisi, kes on pälvinud maineka Léonie Sonningi auhinna. Tema repertuaar hõlmab baroki, klassika ja romantismi ajastut ning ulatub ka kaasaegsesse ja improviseeritud muusikasse ning erinevatesse multimeediumitesse. Alates 2012. aastast on Petri Taani Kuningliku Muusikaakadeemia auprofessor. Lisaks muusikutööle oli Michala Petri aastaid Taani Vähiliidu asepresident ning UNICEF-i saadik Taanis.

Maria Faust on rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika eksperimentaalsema poolega. Fausti on tunnustatud rohkete auhindadega nii Eestis kui Taanis, nende seas ka Aasta Jazzmuusik 2016 ja Aasta Jazzhelilooja 2019 ning 2014, triumfeerides Taani Muusikaauhindadel Aasta Jazzihelilooja ja Aasta koostöö-albumi kategoorias. Viimaste aastate rikkaliku loomingulise perioodi võib lihtsustades jagada kaheks: esimene pool on pungilik ja suisa agressiiv-konfliktne, teine pool aga mõtlik, sissepoole vaatav ning mõjutatud Eesti rahvalauludest ja vaimulikust muusikast. Faust on loonud muusikat ka klassikalistele koosseisudele, sh kooriteose „Maarja missa“ ja „Kootud relvad“ puhkpilliansamblile ja löökpillidele. Lisaks kontserttegevusele töötab ta Kopenhaageni rütmimuusika konservatooriumis kompositsiooni õppejõuna.

Tallinna Kammerorkestri (TKO) asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste, kes on orkestri peadirigent ka täna ning kes astub dirigendina üles ka Jõulujazzi kontserdil. Ligi kolme aastakümne jooksul on orkestrist kujunenud Eesti üks esinduskollektiive, kes on oodatud esineja kontserdilavadel nii Euroopas kui ka ja mujal maailmas. Euroopa nimekamate kontserdisaalide kõrval on üles astutud ka New Yorgis Carnegie Hallis ning Pekingi Keelatud Linna kontserdisaalis. 2013. aastal pälvis Tallinna Kammerorkester Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia. TKO on kaastegev ka Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi koos dirigent Tõnu Kaljustega neile 2014. aastal Grammy auhinna.

Täname: Noblessneri sadamalinnak