Showcase-kontsert: Karja-Renard-Wandinger, Susanna Aleksandra Quartet & Peedu Kass Momentum - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Showcase-kontsert: Karja-Renard-Wandinger, Susanna Aleksandra Quartet & Peedu Kass Momentum European Jazz Conference 2021

Laupäev 18. september 21:30

Osta pilet

15.-

Fotografiska Tallinn, Vaba Lava Kuva kaardil

Koosseis:

Kirke Karja klaver
Ludwig Wandinger löökpillid
Etienne Renard kontrabass

Karja / Renard / Wandinger on hiljuti moodustatud rahvusvaheline trio, kes keskendub eksperimentaalsele improviseeritud muusikale. Kolm muusikut alustasid koos mängimist 2019. aastal ja avaldasid tänavu suvel dünaamilise helikeelega debüütalbumi.

Kooslust juhib särav eesti džässpianist Kirke Karja, kes on džässipublikule tuttav erinevate julgete kontserdikavade poolest. Koos prantsuse kontrabassimängija Etienne Renardi ja saksa trummari Ludwig Wandingeriga keskendutakse laiendatud tehnikatele, vabale improvisatsioonile ja tänapäevastele kompositsioonivõtetele. Ansamblit on mõjutanud paljud eksperimentaaljazzi viljelevad muusikud, nende seas Christian Lillinger, Sylvain Darrifourcq, Petter Eldh ja Peter Evans. Olulisteks inspiratsiooniallikateks on ka John Cage, vanad kummalised tummfilmid ning katkised masinad. Ansamblile on oluline orgaanilisus, interaktsioon, põnevad kõlalised leiud ning enda võimete proovilepanek.

Koosseis:

Susanna Aleksandra vokaal
Joonas Haavisto klaver
Joonas Tuuri kontrabass
Ville Pynssi trummid

Eesti laulja, laulusõnade kirjutaja ja helilooja Susanna Aleksandra lummab publikut oma traditsionaalsest kui ka modernsest jazzist, pop- ja folkmuusikast inspireeritud loominguga. Tema eesmärk on jutustada lugusid, mis puudutavad, ja teha muusikat, mis pakub midagi hingele. Kõrvu paitava tämbriga mängleb ta nii meloodiate kui sõnadega. Susanna Aleksandra koostöö Soome pianisti Joonas Haavistoga sai alguse 2018. aastal. Muusikutel on ühine nägemus muusika mitmekihilisusest, ühendades keerukaid harmooniaid ja vorme sisukate tekstide ja tugevate meloodiatega.

Susanna Aleksandra Quarteti album „Souls of the Night“ ilmus Jaapanis 2020. aasta märtsis (Blue Gleam) ja nime „The Siren“ all Soomes 2021. aastal (Eclipse Music). Kriitikute kiidetud album on pälvinud positiivset vastukaja kogu maailmas. See oli ka Jazzwise’i ja European Jazz Networki kuu albumite

Koosseis:

Peedu Kass kontrabass
Kristjan Randalu klaver
Kaspars Kurdeko trummid

Peedu Kass Momentum on kontrabassistist eestvedajaga klaveritrio, mille vahetu veetluse võti peitud julgetes rütmides, sädelevas virtuoossuses ja keerukates kompositsioonides. Esimese Eesti bändina esineti maailma suurimal džässimessil Jazzahead! Saksamaal Bremenis. Samuti on kollektiiv esinenud kaks korda Londoni džässfestivalil ning andnud kontserte Mandri-Euroopas, Jaapanis, Kanadas ja Austraalias. Momentum on pälvinud festivalil Jazzkaar aasta jazzansambli tiitli ja oli 2017. aasta Eesti Muusikaauhindade aasta jazzalbumi nominent.

Bändi liider Peedu Kass on Euroopa džässimaastikul hinnatud kontrabassist, kes ületab mitmekülgse muusikuna ka žanripiire. Ta on teiste seas koostööd teinud Seamus Blake’i, Django Batesi, Tony Alleni, Marilyn Mazuri ja Tõnu Kaljustega. Trio pianist on Kristjan Randalu, ECM-i artist ja Eesti džässi juhtiv saadik maailmas, kelle lavapartnerite hulka kuuluvad džässigigandid nagu Ben Monder, Ari Hoenig, Nguyên Lê, Dhafer Youssef ja Trygve Seim. Grupi uusim liige on eri muusikastiile ühendav hinnatud läti džässtrummar Kaspars Kurdeko. Peedu Kass Momentumi samanimeline debüütalbum ilmus 2016. aasta aprillis CD-na ning 2018. aastal 12-tollise vinüülplaadina nii Eestis kui ka Jaapanis.