Showcase-kontsert: UMA & Kadri Voorand in duo with Mihkel Mälgand - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Showcase-kontsert: UMA & Kadri Voorand in duo with Mihkel Mälgand European Jazz Conference 2021

Laupäev 18. september 16:15

Osta pilet

15.-

Fotografiska Tallinn, Vaba Lava Kuva kaardil

Koosseis:

Robert Jürjendal kitarr
Aleksei Saks trompet, corno da caccia
Ahto Abner trummid

2007. aasta alguses loodud UMA on kahe eesti muusiku, kitarrist Robert Jürjendali ja trompetist / corno da caccia mängija Aleksei Saksi duoprojekt, mille nimi tähendab seto murdes „oma“. Mõlemad muusikud on klassikaliselt koolitatud ja kombineerivad puhtaid helisid live-elektroonikaga, luues meditatiivse hõljumise kuskil new age’i, ambient’i, elektroonilise muusika ja ECM-iliku džässi peente jahedate toonide vahel. Lisaks arvukatele stuudioprojektidele hõlmab UMA muusikaline teekond ka live-esinemisi Tallinn Music Weekil, Viljandi kitarrifestivalil, Jazzkaarel, Londoni džässfestivalil, Matsalu loodusfilmide festivalil, Moskva festivalil Spiegel im Spiegel, Eesti Vabariigi presidendi võõrustatud kontserti Rootsi kuningale ja kuningannale Stockholmis ning ka kontserte Peterburis, Vilniuses, Brüsselis, Pariisis ja Ateenas.

Duo on välja andnud neli albumit: „Civitas Soli“ (2008; produtsent Markus Reuter), „Hymn To Undiscovered Land“ (2010; produtsendid Andi Pupato ja Andreas Vollenweider), „Meeting Unknown“ (2012) ja „Peidus Pool“ (2013) koos silmapaistva klassikalise laulja Iris Ojaga. Aastal 2021 sõlmis UMA lepingu Myndstreami plaadifirmaga (USA). Tänavu ilmus nende uus album „Wishing Well“, millel osaleb ka Soome trummar Markku Ounaskari.

Koosseis:

Kadri Voorand vokaal, klaver, elektroonika
Mihkel Mälgand kontrabass, basskitarr

Kadri Voorand on karismaatiline laulja, helilooja, pianist ja improviseerija, kes loob muusikat läbi tugeva emotsionaalse jutustamise, ühendades kaasahaaravad rütmid täiesti ainulaadse seguga improvisatsioonilise popi, džässi ja folgi elementidest. Voorand, kelle uusim album ilmus legendaarse plaadifirma ACT alt, on pälvinud rohket tunnustust nii Eestis kui ka välismaal ning saanud Eesti Muusikaauhindadel nii parima naisartisti kui ka mitmel korral parima džässialbumi auhinna.

Auhinnatud basskitarrist Mihkel Mälgand kuulub Eesti aktiivsemate džässmuusikute hulka. Ta on teinud koostööd selliste džässitähtedega nagu Kurt Elling, Nils Landgren, Dave Liebman jne ning esineb ka arranžeerija ja kaasautorina Voorandi viimasel albumil „In Duo koos Mihkel Mälgand“. Tihedalt kokku hoidva duo popilikud meloodiad on kombineeritud virtuoossete improvisatsioonide ja oskusliku tehnikaga. Repertuaari kuulub nii liigutavaid ballaade kui ka kaasakiskuvaid gruuve, mida iseloomustavad ainulaadne kõlapilt ja julged, ootamatult mõjuva laulusõnad.

Duo on esinenud Eestis ja mujal, sh festivalidel nagu EFG London Jazz Festival, Cheltenham Jazz Festival, Pori Jazz, Jazz Baltica, Tampere Jazz Happening, Marburg City Festival, Südtirol Jazz Festival ja Bejing Nine Gates Jazz Festival.