Showcase-kontsert: Kristjan Randalu, Sooäär-Yaralyan-Ounaskari, Joel Remmel Trio & Aleksander Paal - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Showcase-kontsert: Kristjan Randalu, Sooäär-Yaralyan-Ounaskari, Joel Remmel Trio & Aleksander Paal European Jazz Conference 2021

Reede 17. september 21:30

Osta pilet

15.-

Fotografiska Tallinn, Vaba Lava Kuva kaardil

Koosseis:

Kristjan Randalu klaver

Schumann / Randalu, „Dichterliebe“

Robert Schumanni ilmselt kuulsaim Lied’i-tsükkel „Dichterliebe“ („Poeedi armastus“) op. 48 (1840) kuulub žanri suurteoste hulka ja selle aluseks on saksa hilisromantilise luule suurkuju Heinrich Heine luuletsükkel „Lüüriline intermetso“. Kristjan Randalu läheneb oma töötlustes Schumanni teosele väga delikaatselt, säilitades laulude meloodiate ja klaveripartii lõike, mis kasvavad orgaaniliselt üle vabadeks džässilikeks improvisatsioonideks.

Kristjan Randalu on pianist ja helilooja ning üks aktiivsemaid ja laiema haardega eesti džässmuusikuid maailmas. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on Randalu esindanud Eestit maailma mainekatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii džässmuusiku kui ka klassikalise muusika interpreedi ja heliloojana. Ta on teinud koostööd mitmete põlvkondade lugupeetud muusikutega, nende seas teised ECM-i artistid Trygve Seim ja saksofonist David Liebman.

Koosseis:

Jaak Sooäär kitarr
Ara Yaralyan kontrabass
Markku Ounaskari trummid

Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia-eesti bassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari moodustasid trio 2016. aasta kevadel ning on koos esinenud Saksamaal, Itaalias, Šveitsis, Eestis ja Soomes. Ansambli helikangas on kesksel kohal meloodilisus ning repertuaari kuulub nii eksootilisi armeenia viise kui ka improvisatsioone Johann Sebastian Bachi teemadel. Teatud mõttes võib seda nimetada klaveritrioks ilma klaverita, kus kitarr täidab klaverilaadset laia ulatusega orkestri rolli. Trio esimese albumi „A Shooting Star“ andis 2018. aasta sügisel välja tuntud saksa plaadifirma O-Tone Music.

Jaak Sooäär kuulub Baltikumi aktiivseimate džässmuusikute hulka, kelle koostööpartneriteks teiste hulgas Ray Anderson, Han Bennink, Will Calhoun, Aleksei Kruglov, Anders Jormin, Dave Liebman ja Vladimir Tarasov. Kontrabassist Ara Yaralyani teatakse väljaspool Eestit Kari Ikonen Trio liikmena; teiste seas on ta koostööd teinud ka Ingrid Jenseni, Vardan Ovsepiani ja Verneri Pohjolaga. Trummar Markku Ounaskari on musitseerinud koos džässimaailma suurnimedega nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Markus Stockhausen, Tore Brunborg, Mats Eilertsen ja Lena Willemark ning teinud korduvalt kaasa maineka plaadifirma ECM albumitel.

Koosseis:

Joel Remmel klaver
Heikko Remmel kontrabass
Ramuel Tafenau trummid
Aleksander Paal saksofon

2020. aasta lõpus avaldasid Joel Remmel Trio ja Aleksander Paal ühise lühialbumi „Sügis“. Muusikute produktiivne koostöö on jätkunud ka trio viimasel täispikal stuudioalbumil „Kevad“. Mõlemal albumil kõlab peamiselt Joel Remmeli uudne ja mitmekesine, rütmiliselt ja tehniliselt keerukas originaallooming, mis ulatub elavatest improvisatsioonidest ja mahedatest gruuvidest värske kõlaga ballaadideni.

Joel Remmel (1989) kuulub Eesti džässpianistide noorema põlvkonna parimate hulka. Viimased üheksa aastat on ta juhtinud omanimelist instrumentaaltriot, mille teised kaks liiget on Heikko Remmel kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel. Aastate jooksul on Joel olnud seotud erinevate projektidega Eesti džäss- ja popmuusikamaastikul ning pälvis 2011. aastal festivalil Jazzkaar noore jazzitalendi auhinna. Muusikalist inspiratsiooni ammutab ta džässilegendidelt nagu Herbie Hancock, Brad Mehldau ja Keith Jarrett, aga ka vaimulikust muusikast – kirikukoraalidest tänapäevase gospelmuusikani.

Aleksander Paal on särav noorema põlvkonna saksofonist ja helilooja, kes on osalenud arvukatel kohalikel saksofonivõistlustel nii klassikalise kui ka džässmuusika valdkonnas ning neist mitu ka võitnud. Paal õppis džässmuusikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Franz Liszti nimelises Weimari muusikaülikoolis ja temast on saanud hinnatud improviseerija nii džässi- kui ka nüüdismuusika ringkondades. Mitmekülgse mängijana on üks tema tugevaid külgi võime mugavalt sobituda eri muusikastiilidega.