See Pole See Trio - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

See Pole See Trio

Laupäev 17. detsember 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Jana Kütt vocal
Tobias Tammearu saxophone, FX
Robert Rebane accordion, bass, FX

Laupäev 17. detsember 18:00

Osta pilet

Kumu auditoorium Kuva kaardil

18.- / 12.-

Trio muusikud on oma eesmärgi sõnastanud lühidalt: „Eesti estraadilaulude taaskasutus värsketes kolmekihilistes tekstiilides.“ Laulude helikangaste värvid on küll tugevasti muutunud omandades trio tõlgitsuses pastelseid kaunilt intiimseid varjundeid, kuid laulude põhitelg on säilinud.

Triosse kuuluvad kolm noorema põlvkonna jazzmuusikut, sõpra ja pikaaegset bändikaaslast – Jana Kütt, Tobias Tammearu ja Robert Rebane, kelle ühine tee sai alguse ansamblist Pillikud. See Pole See Trio sündis 2021. aasta suvel Jazzliidu ja Jazzkaare ühisnäituse Tallinn ’67 tarbeks, trio repertuaari tuumikuks said Eesti heliloojate omaaegsed hitid nagu „Pistoda laul“, „Kaks kuukiirt“, „See pole see“ jpt. Õnneks ei jäänud see trio ühekordseks projektiks, vaid sellest kujunes See Pole See Trio, mis oma lühikese tegutsemisaja vältel on andnud hulga kontserte üle Eesti.

Trio muusika võlu seisneb 60-70-aastate Eesti laulumeistrite loomingu ning tänapäevase improvisatsioonilise muusika ühendamises. Muusikud lähtuvad põhjamaisest esteetikast ning igal kontserdil on oluline ka vahetult sündiv improvisatsioon, samas suhtuvad nad aupaklikult lugude algsesse olemusse. Lisaks jazzile omastele instrumentidele kasutavad muusikud laval live-elektroonikat.

Janat, Tobiast ja Robertit seob uudishimu koosmängu, ootamatuste ja ka intiimsuse vastu. See Pole See Trio muusika kõnetab eri generatsioonide kuulajaid – tänu värskele taustsüsteemile omandavad laulude tekstid uusi tähendusi, nostalgiline moment paelub estraadiklassika saatel üles kasvanud kuulajaid ning iga kontsert on põnev avastusretk neile, keda paeluvad live-elektroonika ja kaasaegne helikeel.