Sahra Gure - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Sahra Gure Suurbritannia

Laupäev 28. august 21:00

Osta pilet

Koosseis:

Sahra Gure vokaal
Alex Wilson klahvpillid

Laupäev 28. august 21:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-

Berliinis sündinud ja Londonis resideeruva lauljanna Sahra Gure ampluaa on piirideülene ja haarab endasse mõjutusi jazzist, soulist ja funk-muusikast. Somaalist isa ja sakslannast ema pärandina kasvas ta erinevate kultuuride mõjusfääris, mis kujundasid tema unikaalse muusikalise karakteri. Viiuliõpingutega alustanud Sahra avastas 14-aastaselt endas lauljakire ning pühendus siis juba jäägitult oma hääle leidmisele.

Vaatamata oma noorele eale on Sahra Gure juba üles astunud mainekatel lavadel ja festivalidel nagu London Jazz Festival, Havana Jazz Festival, Queen Elizabeth Hall ja WOMAD. Möödunud aastal Jazzwise’i poolt üheks põnevamaks uustulnukaks tituleeritud Sahra on esile tõstetud Bandcamp Daily, BBC Radio 1, BBC 1Xtra, Worldwide FM jt keskkondades. Paindlik ja otsinguline vokaalstiil on teda kokku viinud selliste muusikutega nagu Orphy Robinson, Dele Sosimi, Cleveland Watkiss MBE, Ashley Henry jt.

Sahra Gure’i debüüt-EP „Love Me, With Me“ käsitleb süviti ja personaalselt varjulisemaid teemasid nagu lein, äng ja depressioon. Lauljanna tundelisele ja igatseva tonaalsusele on moodsa puudutuse andnud Londonis tegutsev prantsuse produtsent Neue Grafik, kelle trenditeadlikku helimaailma on avaldanud sellised elektroonika ja urban-muusika leibelid nagu Rhythm Section, TRC, Beat X Changers ja CoOp Presents. Tulemuseks on värske sulam lo-fi hiphop-biitidest, jazziesteetikast ja lummavast vokaalist. Jazzkaarel saadab Sahrat pianist Alex Wilson.