AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Lükkub edasi! – Sahra Gure Suurbritannia

Laupäev 17. aprill 18:00

Koosseis:

Sahra Gure vokaal
Deschanel Gordon klahvpillid

Laupäev 17. aprill 18:00

Rakvere Linnavalitsuse valge saal Kuva kaardil

Berliinis sündinud ja Londonis resideeruva lauljanna Sahra Gure ampluaa on piirideülene ja haarab endasse mõjutusi jazzist, soulist ja funk-muusikast. Somaalist isa ja sakslannast ema pärandina kasvas ta erinevate kultuuride mõjusfääris, mis kujundasid tema unikaalse muusikalise karakteri. Viiuliõpingutega alustanud Sahra avastas 14-aastaselt endas lauljakire ning pühendus siis juba jäägitult oma hääle leidmisele.

Vaatamata oma noorele eale on Sahra juba üles astunud mainekatel lavadel ja festivalidel nagu London Jazz Festival, Havana Jazz Festival, Queen Elizabeth Hall ja WOMAD. Möödunud aastal Jazzwise’i poolt üheks põnevamaks uustulnukaks tituleeritud Sahra on esile tõstetud Bandcamp Daily, BBC Radio 1, BBC 1Xtra, Worldwide FM jt keskkondades. Paindlik ja otsinguline vokaalstiil on teda kokku viinud selliste muusikutega nagu Orphy Robinson, Dele Sosimi, Cleveland Watkiss MBE, Ashley Henry jt.

Sahra Gure’i debüüt-EP „Love Me, With Me“ käsitleb süviti ja personaalselt varjulisemaid teemasid nagu lein, äng ja depressioon. Lauljanna tundelisele ja igatseva tonaalsusele on moodsa puudutuse andnud Londonis tegutsev prantsuse produtsent Neue Grafik, kelle trenditeadlikku helimaailma on avaldanud sellised elektroonika ja urban-muusika leibelid nagu Rhythm Section, TRC, Beat X Changers ja CoOp Presents. Tulemuseks on värske sulam lo-fi hiphop-biitidest, jazziesteetikast ja lummavast vokaalist. Jazzkaarel saadab Sahrat BBC poolt 2020. aasta nooreks jazzmuusikuks valitud pianist Deschanel Gordon.