VÄLJA MÜÜDUD! / Raul Vaigla, MUBA bigband & sõbrad - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

VÄLJA MÜÜDUD! / Raul Vaigla, MUBA bigband & sõbrad

Teisipäev 13. detsember 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Raul Vaigla basskitarrid
Marie Vaigla vokaal
Robert Linna vokaal
Tero Saarti trompet
Andrus Lillepea trummid
MUBA bigband
Siim Aimla dirigent

Teisipäev 13. detsember 19:00

Osta pilet

MUBA Suur Saal

VÄLJA MÜÜDUD

Eesti basskitarriguru Raul Vaigla tähistas tänavu suvel oma 60nda eluaasta täitumist ning ühtlasi täitus ka 40 aastat professionaalse muusikuna tegutsemisest. Armastatud muusik, Eesti bassikitarristide raudvara, alati loominguline ja uuendusmeelne Raul Vaigla toob 60. sünnipäeva-aasta viimasel kontserdil endaga lavale MUBA bigbandi. Ja seda bigbandi ei kutsunud Vaigla sünnipäevapeole mitte juhuslikult, sest alates sügisest on ta selles koolis õpetaja ning on MUBAle eelnenud Otsa koolis õpetanud juba ligi 20 aastat – väärib samuti tähistamist!

Bassisti sõnul peaks inimese parim koht olema iseenda sees, kus mitmekülgsed eluvärvid leiavad tõelise kodu ja rahu. Raul Vaigla võib palade loomisel inspiratsiooni ammutada nii bassirifist, kui ka mõnest teemajupist, mida saab hakata arendama harmooniliselt ja vormiliselt. Niisamuti innustavad teda lähedased inimesed, teised muusikud ja nende muusika. Rikkalike kogemustega muusik on veendunud, et enim on teda mõjutanud muusikud-eeskujud, kellega ta on koos kasvanud – John Paul, Chris Squier, Stanley Clarke, Jaco Pastorius, samuti suurepärased fretless-bassimängijad, nagu Alain Caron, Pino Palladino, Tony Franklin. Stiilidest paeluvad Vaiglat enim jazz, rock, blues ja fusion, mis tekitavad tema jaoks just selle õige emotsiooni, loova meeleolu.

Jõulujazzil tuleb esitusele valik palu Vaigla sooloplaatidelt „Soul Of Bass“, „Heights“, „A Better Place“ ning möödunud suvel ilmunud albumilt „Killud”. Suurmeister on laval koos suurepäraste kolleegidega – tütre Marie Vaigla, Robert Linna ning Tero Saartiga ja võimsa noorusliku MUBA bigbändiga, kellele on seaded teinud dirigent ja multiinstrumentalist Siim Aimla. Teoks saab Raul Vaigla juubeliaasta Grande Finale!