PETER BERNSTEIN QUARTET - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

PETER BERNSTEIN QUARTET USA

Laupäev 29. oktoober 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Peter Bernstein kitarr
Sullivan Fortner klaver
Doug Weiss kontrabass
Roberto Gatto trummid

Laupäev 29. oktoober 18:00

Osta pilet

Kumu auditoorium Kuva kaardil

28.- / 18.-

Ameerika mainekas jazzkitarrist Peter Bernstein on jazzisõpru rõõmustanud oma muusikaga juba aastast 1989. Kitarristi loomingut võib kuulda rohkem kui veerandsajal omanimeliste ansamblikoosseisude albumeil, lisaks on ta väga oodatud erinevate muusikute kontsertidel ja salvestustel. Bernstein on esinenud Ameerika jazzi suurkujudega nagu Sonny Rollins, Bobby Hutcherson, George Coleman, dr Lonnie Smith, Joshua Redman, Brad Mehldau, Diana Krall, Lee Konitz, jt.

Kitarristi trio koos orelimängija Larry Goldingsi ja trummar Bill Stewartiga tähistas tänavu 30. sünnipäeva. Nende viimane koostööalbum „Toy Tunes“ ilmus 2018. aastal ning  tähelepanuväärne on ka aasta varem ilmunud „Signs LIVE!“, kus osalevad pianist Brad Mehldau, bassist Christian McBride ja trummar Gregory Hutchinson. Peter Bernsteini viimase albumi „Comes Next“ (2020) muusika, mis sai väga positiivse kriitika osaliseks, kõlab ka Peter Bernsteini kvarteti seekordsel Euroopa turneel, millega jõutakse ka Sügisjazzile.

Legendaarne kitarrist Jim Hall on tabavalt iseloomustanud Peter Bernsteini öeldes: „…Bernstein pöörab oma muusikas tähelepanu nii minevikule kui ka tulevikule. Ta on kõige muljetavaldavam kitarrist, keda ma kuulnud olen. Ta mängib parimat swingi oma loogika, tunnetuse ja maitse järgi.“

Sügiseseks Euroopaturneeks on Bernstein kokku kutsunud unistuste kvarteti, kus temaga liituvad Grammy võitnud võrratu pianist Sullivan Fortner, kes on DownBeat kriitikute poolt valitud ka mitu korda tõusvaks täheks. Tuuritanud või salvestanud on ta maailmakuulsate artistidega nagu Roy Hargrove, Wynton Marsalis, Paul Simon, John Scofield, Dianne Reeves, Dee Dee Bridgewater, Dave Liebman, Christian Scott jt. Lisaks viljakale kontserttegevusele ja stuudiotööle erinevate muusikutega on ta välja andnud oma albumid „Aria“ (2015), „Moments Preserved“ (2018) ja „Tea For Two“ (2018).

Bassist Doug Weiss on samuti kui Peter Bernstein musitseerinud jazzilavadel 30 aastat ning esinenud koos jazzitippudega nagu Chris Potter, Peter Bernstein, Brian Blade, Jorge Rossy, Bill Stewart, Toshiko Akiyoshi, Lew Tabakin, Lizz Wright, Joe Williams, George Coleman, Lee Konitz jpt.

Itaallasest trummar Roberto Gatto on musitseerinud kontsertidel ja heliplaatidel itaalia muusika suurkujudega nagu Stefano Bollani, Joe Lovano, Enrico Rava, Rita Marcotulli jt. aga tema albumitel, neid omanimelisi on tal 16, on ta musitseerinud ka Michael Breckeri ja John Scofieldiga.