NEW WIND JAZZ ORCHESTRA "Uued loojad, uued tuuled“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

NEW WIND JAZZ ORCHESTRA “Uued loojad, uued tuuled“

Esmaspäev 24. mai 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Martin Kuusk, Tobias Tammearu, Aleksander Paal, Allan Kaljaste, Markus Eermann saksofonid
Johannes Kiik, Ingvar Leerimaa, Andrus Karjel, Artur Kiik tromboonid
Allan Järve, Mikk Uusmäe, Vallo Mänd, Samuel Jalakas trompetid
Raimond Mägi, Karl-Juhan Laanesaar, Karl Madis Pennar, Ülo Mälgand rütmisektsioon
Jana Kütt, Marianne Leibur, Susanna Aleksandra Veldi, Maria Väli laul
Lauri Kadalipp kunstiline juht

Esmaspäev 24. mai 19:00

Osta pilet

Kumu auditoorium Kuva kaardil

20.- / 15.-

7. märtsil kell 18:00 Kumu auditooriumis toimuma pidanud ja piirangute tõttu edasi lükkunud Talvejazz 2021 kontsert New Wind Jazz Orchestra toimub esmaspäeval 24. mail 2021 kell 19:00 Kumu auditooriumis.
 
Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis piletid saab tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 12. märts kuni 12. aprill 2021 täites avaldus siin. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest.
Jazzkaare info 6660030 ja piletid@jazzkaar.ee

***

New Wind Jazz Orchestra (NWJO) ühendab endas virtuoosse mängu, noore ja ägeda temperamendi ning professionaalse kuvandi. Bigbändi eesmärk on edendada Eesti jazzorkestrite kultuuri, anda aktiivselt kontserte, teha koostööd Eesti ja välismaa heliloojate ja dirigentidega ning esindada Eestit välismaistel festivalidel ja konkurssidel.

Sedapuhku otsustati kontserdikava koostada uuest Eesti muusikast ning selleks pöörduti noorte professionaalsete jazzmuusikute poole. Väljakutse võeti üllatavalt hästi vastu ja on erakordne, et uute bigbändilugude autorite seas on tervelt seitse noort naismuusikut – Susanna Aleksandra VeldiKristina Bianca Rantala, Jana Kütt, Marianne Leibur, Pille-Rite Rei ja Karmen Rõivassepp. Mehelikku energiat lisavad kontserdile Markus Eermanni, Janno Trumpi, Karl Madis Pennari ja Lauri Kadalipu arranžeeringud.

NWJO-l algas 2021 veebruaris kolmas tegevusaasta. Huvi uue kollektiivi tegevuse vastu on olnud suur ja pea kõik kontserdid on toonud täismaja. Orkester on andnud konterte nii Sõru Jazzil, Philly Joe’s jazziklubis, Kumu auditooriumis Raul Söödi 50. juubelil ja mujal ning 2020. aasta suvel esitleti Triigi Filharmoonias Kristjan Randalu uudiskava. Lava on jagatud maailmakuulsa USA bigbändi Thad Jones/Mel Lewis Jazz Orchestra (praeguse nimega The Vanguard Jazz Orchestra) trummari John Rileyga ning Soome tuntuima bigbändi juhi ning trombonisti Antti Rissaneniga.

Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga