Mingo Rajandi Quintet - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Mingo Rajandi Quintet

Esmaspäev 23. august 21:00

Osta pilet

Koosseis:

Mingo Rajandi kontrabass
Liisi Koikson vokaal
Joel Remmel klaver
Marek Talts kitarr
Ahto Abner trummid

Esmaspäev 23. august 21:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

22.- / 17.-
Alates 10. august 25.- / 20.-

Eelmisel aastal esikalbumi välja andnud ansambel kutsub kuulaja muusikalisele rännakule iseendasse. Sel ohtlikul ja kurvilisel rajal võib igasuguseid ootamatusi juhtuda ning kohtuma peab erinevate veidrate tegelastega. Vastuseid sellelt reisilt ei leia, ainult veel rohkem küsimusi.

Helilooja ning kontrabassist Mingo Rajandi on oma loomingu esitamise usaldanud kindlatesse kätesse. Kõik tema bändi liikmed on Eesti publiku poolt palavalt armastatud artistid, kes oma mitmekülgset talenti erinevate koosseisude vahel jagavad.

Jazzkaarel esitab Mingo Rajandi Quintet muusikat albumilt “TO BE!”, mis on ülistuslaul elule ja uudishimule, julgusele olla halastamatult aus iseenda vastu ning eelistada punktile küsimärki. Lisanduvad tuliuued, üksildastel koroonakuudel sündinud lood.

Mingo Rajandi Quinteti muusika koondub sõna jazz alla just tänu oma kirjule ja püsimatule olemusele. Algelemente on Mingo ammutanud mitmetest stiilidest ja kultuuridest, kuid on enim mõjutatud tekstidest, mille autorite seas on kaasaegsetest mõtlejatest näiteks Jan Kaus, Hollie McNish ja Jackie Kay ning klassikutest William Blake, Fernando Pessoa ja Debora Vaarandi.

Mingo muusika on enamasti rütmiline, liikuv ja helgekõlaline andes ruumi nii ekstaatilistele kulminatsioonidele kui lubades kuulajal vaikselt endasse süüvida.