AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Mingo Rajandi Quintet

Reede 27. august 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Mingo Rajandi kontrabass
Liisi Koikson vokaal
Joel Remmel klaver
Marek Talts kitarr
Ahto Abner trummid

Reede 27. august 19:00

Osta pilet

Pärnu Endla Küün

12.- / 8.-
Alates 10. august 15.- / 10.-

Mitmekülgse taustaga helilooja ning kontrabassimängija Mingo Rajandi on oma ansamblikaaslasteks kutsunud Eesti jazzi parimad tegijad. Laval olles tõuseb bändi energia kõrgematesse sfääridesse ja ekspressiivne koosmusitseerimine viib neid tihti lausa psühhedeelsetele rännakutele.

Mingo loomingu juured hargnevad mitmes suunas nii geograafilises kui stiililises mõttes. Sügavamast kokkupuutest teatriga on pärit tema dramaturgiline lähenemine muusikale. Impulsse saab ta mitmetest kunstivormidest ja muusikažanritest; siin-seal võib kuulda mõjutusi erinevatest eksootilistest kultuuridest, vihjeid kaasaegsetele kompositsiooni-tehnikatele või tema kirge vabaimprovisatsiooni vastu. Mingo rütmiliselt aktiivne ja harmooniliselt mitmeplaaniline helimaailm toetub tugevalt tekstile – kasutatud on nii kodu- kui välismaist klassikat ning kaasaja tegijate värsket luulet.

2020. aasta augustis andis Mingo Rajandi Quintet välja oma esimese albumi „To Be! “, mis oli ka Eesti Muusikaauhindadele nomineeritud jazzikategoorias. 2020. aasta kevadel võitis Mingo jazzhelilooja preemia, samuti teatriauhinna parima originaalmuusika eest sõnalavastuses.