MIKE STERN BAND feat. Dennis Chambers, Leni Stern, Bob Franceschini & Chris Minh Doky - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

MIKE STERN BAND feat. Dennis Chambers, Leni Stern, Bob Franceschini & Chris Minh Doky (USA)

Teisipäev 25. aprill 21:30

Osta pilet

Koosseis:

Mike Stern kitarrid
Leni Stern kitarr ja vokaal
Bob Franceschini saksofon
Chris Minh Doky bass
Dennis Chambers trummid

Teisipäev 25. aprill 21:30

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

39.- / 34.- / 29.-
Alates 1. aprillist 44.- / 39.- / 34.-

Kitarrilegend Mike Stern kannab üht jazzimaailma tugevamat kvaliteedimärki – ta lõi aastatel 1981-1985 kaasa Miles Davise ansamblis ja osales kolme Davise albumi salvestamisel. Tänaseks on Stern oma albumitega pälvinud 6 Grammy nominatsiooni ning on populaarne ja armastatud ansamblite liidrina, heliloojana ja kitarrivirtuoosina lugematutes tippmuusikute kooslustes. Mike Stern jõuab oma tippmuusikutest ansambliga üle 22 aasta taas festivalile Jazzkaar, et tähistada enda 70. juubelit!

Kitarri hakkas Mike mängima 12-aastaselt. Lõpetanud maineka Berklee kolledži, kus ta õpetajad olid Pat Metheny ja Mick Goodrick, alustas ta 22-aastasena oma professionaalset muusikuteed ansamblis Blood, Sweat & Tears. Lisaks Miles Davise ansamblitele on ta mänginud ka bassilegend Jaco Pastoriusega.

Oma esimese sooloalbumi „Upside Downside“ salvestas Stern 1986. aastal. Samal aastal liitus kitarrist Michael Breckeri bändiga, koos anti kontserte 1988. aastani. Selleks ajaks oli Mike Stern salvestanud 3 albumit ja mänginud end Ameerika jazzieliiti. Peagi sai temast suunanäitaja artistina, kes mängleva kergusega ületab stiilipiire ja kelle kitarrikõla on kordumatu. Sterni väljenduslaadis sulanduvad rokilik energia, bop-rütmika, fusioni mahedus ja latin-jazzi elurõõm. Ta on ületamatu meister sidumaks erinevaid muusikalisi keeli loomuliku meloodilisusega. 1993. aastal valis ajakiri Guitar Player ta aasta parimaks jazzkitarristiks. Kõrgtaset on hoidnud Mike Stern siiani – oma 16 albumi eest on ta pälvinud 6 Grammy nominatsiooni albumitega „What It Is“ (1995), „Between the lines“ (1997), „Voices“ (2002), „Who Let the Cats Out?“ (2007), „Lifecycle“ (2009),

„Big Neighborhood“ (2010).

Mike Stern on koostööd teinud väga paljude jazzitippudega nagu Joe Henderson, Arturo Sandoval, David Sanborn, Bob Berg, Jack DeJohnette, John Scofield, Bill Frisell, Kenny Garrett, Richard Bona jpt. Sterni stuudiosalvestustel osaleb tavaliselt väga palju muusikutest sõpru ning Sternil on mingi eriline külgetõmbejõud, mida ta jagab lahkelt ka oma arvukatel kontsertidel.

2016. aasta 3. juulil kutsus Mike Stern takso, et sõita lennujaama ja suunduda järjekordsele Euroopa-turneele, kuid ta komistas ja kukkus tänavale jäetud ehitusprahile, murdis mõlemad õlavarreluud ja sai parema käe närvikahjustusi. Muusikule tehti mitu operatsiooni ja paigaldati kätte 11 kruvi. Mike tegi suuri pingutusi, et taastada mängutehnika kasutades selleks erilisi abivahendeid. Juba pool aastat hiljem suundus ta turneele koos legendtrummari Dave Weckliga. 14 kuud hiljem ilmus album „Trip“ esindusliku muusikute koosseisuga, plaadi mitmes loos väjendub eneseiroonia õnnetuse üle. 2018. aasta tähistab Sterni koostöö fusion-pianisti Jeff Lorberiga, mille tulemusena ilmus 2019. aastal album „Eleven“. 2022. aasta detsembris esineb ta kontsertidega Californias ning jaanuari lõpus annavad Mike ja Leni Stern kolm kontserti koos Soome muusikutega ning seejärel tuuritab ta oma ansambliga Taanis, Norras, Eestis ja mujal.

Festivali Jazzkaar külastas Mike Stern oma ansambliga aastal 2001 ning Norra ansambli Jan Gunnar Hoff Group erikülalisena 2007. Publiku palvel on ta taas Eestisse tulemas ning sel korral on tema bändis jazzimaailma staarid – Grammy nominent Dennis Chamber trummidel, muusika äärealadel seiklev vokalist-kitarrist (ja ühtlasi ka Mike’i abikaasa) Leni Stern, hinnatud saksofonist ja üle 80 albumil kaasategev Bob Franceschini ning Vietnami-Taani päritolu bassist Chris Minh Doky.