Marilyn Mazur, Josefine Cronholm, Anders Jormin & Jaak Sooäär „Butterfly Elegies“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Marilyn Mazur, Josefine Cronholm, Anders Jormin & Jaak Sooäär „Butterfly Elegies“ (Taani–Rootsi–Eesti)

Reede 08. detsember 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Marilyn Mazur trummid, perkussioonid
Josefine Cronholm vokaal
Anders Jormin kontrabass, helilooja
Jaak Sooäär kitarr, helilooja

Reede 08. detsember 19:00

Osta pilet

Tallinna Jaani kirik

30.- / 25.-

Kitarrist ja helilooja Jaak Sooäär lisab oma suurejoonelisse koostööde nimistusse esinemise koos nimekate põhjamaiste muusikute, tuntud plaadifirma ECM armastatud artistidega – löökpillimängija Marilyn Mazuri, bassisti Anders Jormini ja lauljanna Josefine Cronholmiga. Kavas „Butterfly Elegies“ kõlavad Sooääre ja Jormini uuslooming ja temaatilised improvisatsioonid.

Keegi ei kahtle, et kunst toetub isikupärale, kunstniku selgelt eristatavale häälele ja käekirjale. Sama väärtuslik on kunstis aga ka võime koostööd teha, nägemusi ühildada, isikupärasid põimida. Kitarrist ja helilooja Jaak Sooäär (1972) on ere näide kunstnikust, kelle isiklik nägemus põhineb suures osas just koostööl. Tema muusikaliste partnerite nimistu äratab pehmelt öeldes aukartust. Et tekiks mingigi aimdus Sooääre koostööhaardest, võib mainida rahvusvahelisi ansambleid nagu Sooäär/Yaralyan/Ounaskari, Han Bennink/Jaak Sooäär, The Dynamite Vikings, Erdmann/Sooäär Dessert Time, Heavy Beauty ja Almost Zebra või kodumaiseid koosseise nagu Eesti keeled ja Mustonen/Sooäär/Remmel/Ruben.

Seekordsel Jõulujazzil astub Sooäär publiku ette järjekordselt rahvusvahelise, sedakorda skandinaavialiku kooslusega, mis toob ta kokku kolme silmapaistva muusikuga. Marilyn Mazur (1955) on Ameerika juurtega Taani löökpillimängija, kellega Eesti muusikahuvilised puutusid silmast silma kokku juba 1997. aasta Jazzkaarel, kui ta astus Kaarli kirikus üles Jan Garbareki ansambli koosseisus. Ameerika ajakiri Down Beat on valinud selle värvika ja mitmekülgse muusiku kuuel korral laiemat tähelepanu väärivate löökpillitalentide nimistusse. Rootsi bassist ja helilooja Anders Jormin (1957) on tuntud oma põhjamaiselt kõlava esituslaadiga, eriti just rootsi rahvamuusikast mõjutatud stiiliga. Josefine Cronholm (1971) on Rootsis sündinud, aga Taanis elav ja töötav jazzlaulja ja laulukirjutaja, kes on pälvinud kahel korral Taani jazzi-Grammy. Sooääre sõnul iseloomustab kõiki neid muusikuid erakordne avatus ja ärkvelolek, alatine võimalus muusikaga vabalt valitud suunas kulgeda samas iseendaks jäädes. Üks tasane liblika tiivalöök võib hetkega terve ansambli muusikale täiesti uue suuna ja energia anda.

Täname: Taani Kultuuri Instituuti Eestis, Lätis ja Leedus.