Kodukontsert: Maria Faust soolo - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Kodukontsert: Maria Faust soolo

Neljapäev 27. aprill 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Maria Faust saksofon

Neljapäev 27. aprill 19:00

Osta pilet

Nõmme, Tallinn

VÄLJA MÜÜDUD!

Maria Faust on saksofonist, helilooja ja arranžeerija, üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika alternatiivsema poolega. Maria Fausti sisutihedat, erinevaid stiile – jazz, avant-garde, third stream jazz, improvisatsioon – sünteesivat heliloomingut tuntakse ja hinnatakse kontserdilavadel üle maailma.

2022. aastal andis Faust välja oma esimese sooloalbumi “MOnuMENT”, mille maailma vanimaid ja mõjukamaid jazziajakirju The New York City Jazz Record valis 2022. aasta viie parima sooloalbumi hulka. “Sooloalbum ei ole selline asi, mille teeme niisama taustaks ära, pigem on see küpsuse, eneseusalduse ja -teadvuse hetk kunstniku elus,” tõdes Faust. “MOnuMENT” on inspireeritud Louis Kahni monumentaalsest arhitektuurist, tuues ruumi loova valguse ja varju muusikasse. 

Kodukontserdil Nõmmel mängib Faust samuti ruumiga – spontaanne, kohapeal improviseeritud tornaado peegeldab inimest tänases ajas ja ruumis, unikaalses soolokavas kohtub paus tiheda kõlamustriga, nii nagu valgus kohtub varjuga.