Marc Ribot’s Ceramic Dog „Hope“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Marc Ribot’s Ceramic Dog „Hope“ USA

Reede 03. detsember 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Marc Ribot kitarr, vokaal
Shahzad Ismaily bass, klahvpillid, taustvokaal
Ches Smith trummid, perkussioon, elektroonika, taustvokaal

Reede 03. detsember 19:00

Osta pilet

Kumu auditoorium Kuva kaardil

35.- / 30.-

Marc Ribot on kaasaja ainulaadsemaid kitarriste, kompromissitu lähenemine muusikale on ta tõstnud väljateenitult kõrgele pjedestaalile. Tema viimaste aastate armastatum koosseis on Ceramic Dog, mida peab live-kontserdil nägema ja kogema. Ribot’ arvukate koostööpartnerite hulka kuulub Ameerika avangardist John Zorn, aga ka Tom Waits, Elvis Costello, Laurie Anderson jpt. Koos Robert Plantiga loodud albumi „Rasing Sand“ eest pälvis kitarrist Grammy auhinna. Oma loometee jooksul on Ribot avaldanud üle 20 sooloalbumi.

Marc Ribot’ postrokilik power-trio Ceramic Dog kannab intrigeerivat vaimu ja muusikud on koos salvestanud neli albumit. Trio album „Your Turn” jõudis 2013. aasta tähelepanuväärsemate heliplaatide hulka. Mõjukas muusikaportaal PopMatters ülistas teose stiiliderohkust ja oskust luua haarav tervik ohjeldades kaootilist jõumasinat. Albumite „YRU Still Here” (2018) ja „Hope”(2021) muusikaga näib radikaalse helikeelega artist tunnistavat, et peab viha ja pingete väljaelamist mõjusaks teraapiaks. Ribot’ triosse Ceramic Dog kuuluvad veel bassist Shahzad Ismaily ja trummar Ches Smith.

Loomeprotsessi viimase albumiga „Hope” meenutab Ribot mõnda: „Kui salvestussessioonid algasid 2020. aasta mai viimasel nädalal ei olnud ma kahe kuu jooksul kodust lahkunud, välja arvatud käigud toidupoodi. Ma ei sõitnud ei takso ega metrooga. Suhtlesime üksteisega Skype’i teel.“ Viis kuud hiljem tantsisid inimesed suurest vabaduse rõõmust Brooklyni tänavail. Detsembris hakkasid taas kehtima piirangud ja Ribot jäi karantiini, sedapuhku Euroopas. Plaat lõpetati eraldi ruumides musitseerides. Album „Hope” ilmus 2021. aasta juunis ja seda nimetab Ribot enda ja oma muusikute eluliiniks. Album kajastab koroona piirangute ajal läbielatud mõtteid ja tundeid.

Pakistani päritolu Ameerika bassist Shahzad Ismaily muusikalisse huviorbiiti kuuluvad lääne muusikatraditsioonist eemale jäävad alad – Bali, Pakistani, Jaapani, Maroko ja India traditsiooniline muusika. Ta on kirjutanud muusikat kammeransamblitele, filmidele, teatri- ja tantsulavastustele. Trummar Ches Smith alustas oma karjääri kooli proge-psych bändis ning jätkas arengut mitmetes obskuursetes punkbändides, ta on asutanud ka koosseisud Theory of Ruin ja Good for Cows.

Plahvatusliku trio Marc Ribot’s Ceramic Dog unikaalset kõla saab kogeda 3. detsembril Kumu auditooriumis Jõulujazzi kontserdil, kus esitletakse värsket albumit „Hope”.