Maian Kärmas „Tuigutuled 20“ Liisi Koikson, Mari Jürjens, Karmen Rõivassepp & VHK keelpilliorkester - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Maian Kärmas „Tuigutuled 20“ Liisi Koikson, Mari Jürjens, Karmen Rõivassepp & VHK keelpilliorkester

Neljapäev 07. detsember 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Liisi Koikson vokaal
Mari Jürjens vokaal
Karmen Rõivassepp vokaal
Ain Agan kitarr
Mihkel Mälgand kontrabass
Paul Daniel kitarr
Rasmus Puur dirigent, seaded
VHK keelpilliorkester

Neljapäev 07. detsember 19:00

Osta pilet

Noblessneri valukoda

35.- / 30.-

Laululooja ja poetess Maian Kärmas avaldas kakskümmend aastat tagasi oma esikalbumi „Tuigutuled“, mida ta samal aastal Jõulujazzil ise ka esitas. Nüüd toovad solistid Liisi Koikson, Mari Jürjens ja Karmen Rõivassepp koos Ain Agani, Mihkel Mälgandi, Paul Danieli ja VHK keelpilliorkestriga „Tuigutuled“ uuesti publiku ette. Sedavõrd unikaalne taasesitus annab võimaluse mõtiskleda, mis on muusikas ajalist ja ajatut.  

Maian-Anna Kärmas (1978) on helilooja, laulja ja laulusõnade kirjutaja. Kõige laialdasema tuntuseni on Kärmase looming ulatunud just laululüürika vormis, kui tema sõnade ja Ivar Musta meloodiaga laul „Everybody” tõi Tanel Padari ja Dave Bentoni esituses Eestile esimese ja seni ainsa Eurovisiooni lauluvõistluse esikoha. Kusjuures 2001. aasta polnud ainus kord, kui Kärmase sõnad Eurovisiooni laval kõlasid.

Eurovisiooni kuldkardse rambivalguse varjus on Kärmas ajanud vaikselt, aga järjekindlalt oma asja, kirjutanud vahel helgemaid, vahel kurvemaid, aga alati rahulikult mõtlikke laule, neile lauludele ilukirjandusliku kaaluga sõnu ning neid ka ise ühtaegu õrnas ja jõulises esituses ette kandnud. (Kärmas on andnud välja kolm albumit, neist esimesele, „Tuigutuledele” järgnesid „Õnneleid” 2010. ja „Sõnalõimijad” 2014. aastal.) Jõulujazzil kakskümmend aastat tagasi esitas Kärmas „Tuigutulede” laule ise, teda saatsid Riho Sibul, Ain Agan ja Mihkel Mälgand, lisaks andis kontserdile värvi keelpillikvartett. Nüüd on möödas piisavalt aega, elud ja olud piisavalt muutunud, et Kärmase lugude ja muusika aegumatud kihid uues kõlas, Raul Söödi ja Rasmus Puuri uuendatud seadetes kuulajate ette tuua. Kärmase rolli astuvad nimekad lauljannad Liisi Koikson, Mari Jürjens ja Karmen Rõivassepp. Neid saadab trio Agan/Mälgand/Daniel koos VHK keelpilliorkestriga Rasmus Puuri juhatusel.

Täname: Noblessner