London-Tallinn Cosmic Bridge - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

London-Tallinn Cosmic Bridge Eesti-Suurbritannia

Neljapäev 26. august 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Jaak Sooäär kitarr
Alina Bzhezhinska harf
Shri Sriram basskitarr
Karl-Juhan Laanesaar trummid

Neljapäev 26. august 19:00

Osta pilet

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Täispilet 15 €
Õpilane / tudeng / pensionär 10 €
Erivajadustega klient 10 €

Eesti kitarrist ja helilooja Jaak Sooäär kohtus Lääne-Ukrainast pärit harfimängija Alina Bzhezhinska ja India basskitarrist Shri Sriramiga Londonis 2019. aasta veebruaris Barbicani keskuses toimunud kaasaegse improvisatsiooniorkestri The Third Orchestra sessioonil. Jazzkaarel saab teoks Sooääre koheselt tekkinud unistus nende väga loominguliste ja mitmekülgsete muusikutega taas koos esineda. Kvartetiks lisandub üks tuntumaid Eesti noorema põlvkonna trummareid Karl-Juhan Laanesaar.

2019. aastal BASCA briti helilooja-auhinna võitnud Shri Sriram alustas muusikaõpinguid tablamängijana ja oma unikaalse mängustiili leidis hoopis fretless-bassi kõlades. Teda võib pidada aasia-underground skeene pioneeriks, pannes aluse suundamuutvale elektro-akustilisele soundile duos Badmarsh&Shri. Ta on komponeerinud muusikat lavastustele, tantsuetendustele ja filmidele, samuti tunnusmuusikat reklaamidele ja sellistele TV-sarjadele nagu CSI ja Top Gear. Sriram on esinenud Glastonbury, Montreux ja London Jazz Festivali lavadel ja remixinud De La Souli, Andrew Lloyd Webberi, Kronos Quarteti ning Asha Bhosle loomingut.

Ansamblijuht Jaak Sooäär on üks Eesti ja Baltikumi viimaste aastakümnete aktiivsemaid jazzmuusikuid. Tema pikaajaliste partnerite hulka kuuluvad teiste hulgas Han Bennink, Mikko Innanen, Aleksei Kruglov, Anders Jormin. Lisaks on Sooäär koostööd teinud ka Ray Andersoni, Will Calhouni, Dave Liebmani, Vladimir Tarasovi ja paljude teiste meie aja tuntud muusikutega. Jaak Sooäär on salvestanud üle 40 albumi ning pälvinud hulgaliselt tunnustusi – mh esimese Aasta Jazzmuusiku tiitli 2007. aastal ning 2021. aasta veebruaris riikliku kultuuripreemia.

Alina Bzhezhinska on tänapäeva üks innovaatilisemaid jazzartiste, helilooja, bändijuht ja digitaalse platvormi HipHarpCollective asutaja. Alina õppis Poolas Varssavis F. Chopini muusikaakadeemias ja USA-s Arizona ülikoolis.Ta on teinud koostööd teinud ja salvestanud muusikat juhtivate jazzmuusikutega Django Bates, Kamaal Williams ja Shabaka Hutchings., lisaks on ta esinenud nii Shakespeare’i Globe Theatre-s, Royal Albert Hall.s, Ronnie Scott’s Jazz Club.s kui ka LIVE-etendused BBC Radio 3-s ja WorldwideFM-is. Bzhezhinska on salvestanud sooloalbumi nimega „Harp Recital“ ning tema uus album „Next Chapter“ ilmub aastal 2021.

Karl-Juhan Laanesaar on Eesti noorema generatsiooni üks aktiivsemaid trummareid. Lisaks paljudele pop- ja rokk-kollektiividele on ta viimastel aastatel järjest rohkem osalenud ka erinevates jazziprojektides. Praegu tegutseb ta kollektiivides nagu nt Kirke Karja Quartet, Siim Aimla Funk Band, New Wind Jazz Orchestra jpt.

Jazzkaare kontserdil võib oodata õhulist harfisillerdust india klassikalise muusika sugemetega rütmigruuvide taustal, meloodilist meditatsiooni ja kosmilisi elektroimprorännakuid, samuti vihjeid jazziajaloo ühe tuntuima naismuusiku, harfimängija Alice Coltrane’i ja tema abikaasa John Coltrane’i loomingule.