jonas.f.k & Tobias Tammearu Trio - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

jonas.f.k & Tobias Tammearu Trio

Kolmapäev 24. november 20:00

Osta pilet

15.- / 10.-

Tartu Genialistide Klubi

Koosseis:

Tobias Tammearu saksofon
Robert Rebane basskitarr
Martin Petermann trummid

Tobias Tammearu Trio eesmärk on kaotada oma muusikas stereotüüpsed rollid, luues absoluutse võrdsuse, ühtse hingamise ja pannes saksofonisti, bassisti või trummari ebatavalistesse olukordadesse. Vootele Ruusmaa Müürilehest on kirjutanud: „Tobias Tammearu Trio mängib vaikuse ja müraga, rütmi ja meloodia ning hägustatud helide väljajoonistamisega, mistõttu nende muusika on koosseisu noorust arvestades äärmiselt omanäoline.“ Trios musitseerivad koos saksofonistiga Robert Rebane bassil ning Martin Petermann trummidel. Järgitakse ühte põhiprintsiipi: „Ära eelda, lase muusikal end juhtida“.

Tobias Tammearu on noorema põlvkonna silmapaistev saksofonist, keda on kujundanud õpingud nii Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis kui ka Amsterdami Konservatooriumis. Praegu on muusikul käsil õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tobias on tegev koosseisudes nagu New Wind Jazz Orchestra, Ramuel Tafenau „Gather Around“, Johannes Laas 5tet, Pillikud ja Jake Victor Twisted Heads (USA-Belgia-Hispaania-Eesti), kellega pälviti 2018. aastal muusikaväljaande Downbeat auhind. 2020. aastal nomineeriti Tobias Eesti Jazziauhindadel Noore Jazzitalendi tiitlile.

2020. aastal andis ansambel välja debüütalbumi „Bivium“, mis on pälvinud palju positiivset vastukaja kuulajatelt ja kriitikutelt ning nüüd on hea võimalus seda Jõulujazzi kuulajatel nautida.

Koosseis:

Jonas Kaarnamets vokaal, kitarrid, lahtised puusad
Jan Soovik klahvpillid, basskitarr
Caspar Salo perkussioonid
ELLIP vokaal
Kostja Tsõbulevski vokaal

Kitarrist, laulukirjutaja ja produtsent Jonas Kaarnamets on Eesti muusikamaastikul tegutsenud pea 10 aastat. Olles üks alternatiivpopi bändi Frankie Animal asutajatest, on ta lisaks teinud nii stuudios kui ka lives koostööd hulga nimekate kodumaiste artistidega, sealhulgas Erki Pärnoja, NOËPi ja Sander Mölderiga.

2020. aasta kevadel alustas ta oma sooloprojektiga jonas.f.k, millega ta võitis kuulajate südamed. jonas f.k. alt ilmunud debüüt-EP „buda.01” on sulam tänapäevasest popist ja sügavamast elektroonilisest muusikast. Plaat pälvis tänavustel Eesti Muusikaauhindadel Aasta Debüütalbumi nominatsiooni. Septembri lõpus avaldas Kaarnamets teise lühialbumi „TLL.02”, mille lood on kirjutatud erinevais paigus üle Eesti, aga nagu nimigi viitab – viimase lihvi on album saanud Jonase kodulinnas Tallinnas.

Tavapäraselt astub jonas.f.k üles koos multiinstrumentalist Jan Soovikuga. Publiku rõõmuks liituvad esimesel täispikal kontserdil muusikutega ka löökpillimängija Caspar Salo ning vokalistid Ellip ja Kostja Tsõbulevski. Jõulujazzi kontserdil tasub oodata ka kolme loo maailma esiettekandeid.