Ingrid Lukas & Band - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Ingrid Lukas & Band (Eesti – Šveits)

Laupäev 29. aprill 16:00

Osta pilet

Koosseis:

Ingrid Lukas vokaal, e-klaver, süntesaatorid
Rahel Studer vokaal, e-klaver
Diandra Russo vokaal, saksofon
Manu Rindlisbacher e-bass
Ronan Skillen perkussioon
Madis Metsarand helitehnik

Laupäev 29. aprill 16:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

20.- / 13.-
Alates 1. aprillist 25.- / 18.-

Šveitsis pesitsev Eesti lauljanna Ingrid Lukas esitleb Jazzkaarel oma värsket albumit „Elumeloodia“. Avatud meele ja helikeelega looja uued laulud kutsuvad kuulajaid otsima oma elu meloodiat ja identiteeti. Lukase muusika, kus õrnus tähendab tugevust, ühendab sensuaalse tunnetusega häälesfäärid rikkaliku rütmimaailmaga.

Berliinis muusikaterapeudi magistrikraadini jõudnud lauljatar on rakendanud oma annet muusikaterapeudina, juhatades inimesi muusika ja loovuse abil taastama kontakti iseendaga, ning pakkudes tuge teekonnal elu põhiväärtuste juurde. Identiteedi uurimine läbi muusika on avardanud Lukase arusaamu muusika väe ja mõju kohta.

Popkredit Zürich on Ingrid Lukase muusikat kirjeldanud järgmiselt: „Zürichis elav eestlane Ingrid Lukas on lauljana, pianistina ja heliloojana loonud täiesti omalaadse jazzi ja popi vahel võnkuva, traditsioone ja moodsaid stiile põimiva segu. Lukase heliruumis on kõik elemendid omavahel seotud: eesti rahvalaulude põhjamaised juured kohtuvad siin modernse helikeelega sulandudes sfääriliseks folk-popiks. Tema muusika gruuvib suurlinlikult ja hingab samas põhjamaise maastiku lakoonilist rahu. Ingrid Lukas on oma nelja albumiga tõestanud, et tema helikeel on pidevas muutumises ja uuenemises.“

Värske album „Elumeloodia“ ilmub 14. aprillil 2023 Nik Bärtschi leibeli Ronin Rhythm Records alt.

Me täname: Swiss Arts Council Pro Helvetia