HOLGER MARJAMAA, HADRIEN FERAUD & JUSSI LEHTONEN - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

HOLGER MARJAMAA, HADRIEN FERAUD & JUSSI LEHTONEN Eesti-Prantsusmaa-Soome

Reede 28. mai 19:00

Osta pilet

20.- / 15.-

Kumu auditoorium Kuva kaardil

Talvejazz 2021 kontsert Holger Marjamaa & Hadrien Feraud (Eesti-Prantsusmaa), mis pidi toimuma 22. mail 2021 (esialgselt 6. märtsil) kell 18:00 Kumu auditooriumis lükkub edasi seoses kehtivate piirangutega ning toimub reedel 28. mail 2021 kell 19.00 Kumu auditooriumis.

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis piletid saab tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 17. mai kuni 25. mai 2021 täites avaldus siin. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest.

Jazzkaare info 6660030 ja piletid@jazzkaar.ee

***

Talvejazzi fookuses on sel korral rahvusvaheliste artistide ja Eesti artistide koostööd ning tänavu on Eesti muusikute partneriteks prantslased. Esmakordselt jõuab Eestisse prantsuse bassist Hadrien Feraud, kes on kontserte andnud ja salvestanud kümnete maailma jazzitippudega ning tema partneriks on meie särav ja rahvusvaheliselt hinnatud pianist Holger Marjamaa. Lisaks ühineb muusikutega ka Soome hinnatumaid trummareid Jussi Lehtonen. Muusikud esitavad nii soololugusid ning musitseeritakse ka duo ja triona.

Täname: Prantsuse Instituut Eestis

Koosseis:

Hadrien Feraud bass

Rahvusvahelise haardega prantsuse helilooja ja bassist Hadrien Feraud on koostööd teinud paljude Euroopa ja Ameerika jazzitippudega. Muusikute lapsena kasvas ta perekonnas, kus kuulati erinevate stiilide nagu rokk, pop, bluus, funk, r’n’b ja jazz muusikat. 8-aastaselt hakkas ta õppima basskitarri, tema esimene õpetaja oli isa. Varakult köitis Hadrieni kinokunst ja ta ilmutas suurt huvi filmide partituuride ja heliloojate nagu John Williams, Allan Silvestri, Jerry Goldsmith, James Horner, Stravinsky, Debussy, Rahmaninov jpt vastu.

 

Kümneaastaselt hakkas ta mängima bassi kaasa Motowni, Stingi, Paul McCartney, EWFi, Eric Claptoni, Stevie Wonderi, Michael Jacksoni, Prince’i, Jaco Pastoriuse, Chick Corea, John McLaughlini, Herbie Hancocki jt salvestustele. Tegelikult huvitas teda esialgu rohkem trummimäng, kuid pärast Jaco Pastoriuse muusika kuulamist otsustas ta pühenduda basskitarrile. Alates 18. eluaastast on ta salvestanud ja kontserte andnud silmapaistvate jazzimuusikutega nagu John McLaughlin, Chick Corea, Biréli Lagrène, Jean Luc Ponty, Lee Ritenour, Hiromi, Mike Stern, Kamasi Washington, Thundercat, Billy Cobham, Scott Kinsey, Marcus Miller, André Ceccarelli, Sylvain Luc jpt.

 

Maineka jazziajakirja „DownBeat“ kriitikud valisid muusiku kategoorias „Rising Star 2008“ parimaks basskitarristiks ja ajakiri „Bass Player“ on nimetas ta väljapaistavamaks uueks muusikuks aastal 2009. Plaadistuudiotes on ta tihedat koostööd teinud John McLaughlini ja Chick Coreaga ning osalenud 10 stuudioalbumi salvestusel.

Koosseis:

Holger Marjamaa klaver

Muusikute peres sündinud ja kasvanud Holger Marjamaa talent avaldus juba varajases lapsepõlves, kui temas tärkas huvi kuulmise järgi laulda ning mängida tuntud palu klassikalisest muusikast jazzistandarditeni. Pärast Muusikakeskkooli lõpetamist õppis pianist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Sibeliuse Akadeemias Soomes ning mõned aastad tagasi viis karjäär Holgeri New Yorki, kus ta asus õppima maineka Manhattan School of Music konservatooriumi magistrantuuris. Sealt kogutud teadmised, tutvused ja kogemused on Holgerist teinud nõutud lavapartneri nii Euroopas kui ka kaugemal.

 

Tänaseks on Marjamaa lava jaganud teiste hulgas Chris Botti, Lee Ritenouri, Ben Wolfe, Carl Allen’i, Dennis Chambersi, Lizz Wrighti, David Kikoski, Lonnie Liston Smithi, John Riley’, Steve Wilsoni, Jukkis Uotila, Mark Grossi, Joey DeFrancesco, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja paljude teistega. Holger Marjamaa on võitnud mitmeid auhindu nii jazzi- kui klassikalise muusika maailmas. 2013. aastal pälvis ta Noore Jazzitalendi auhinna ning 2018. aastal oli Thelonius Monki konkursi poolfinalist. Pianist on esinenud nii Ameerika, Euroopa kui Aasia lavadel, muuhulgas Lincoln Center’is (Dizzy’s Club), Mezzrow Jazz Club’is, Smalls Jazz Club’is, Blue Note jazziklubis Tokyos, New Yorkis, Pekingis ja Shanghais. Oma trio ja arvukate külalismuusikutega on ta välja andnud heliplaadi „Mostly Standards“ (2019).

Jussi Lehtonen, trummar, helilooja, bändijuht, on üks Soome jazzi tugisambaid. Ta on salvestanud muusikat koos Dave Liebmani, Tim Hagansi, Jesse van Rulleri ja paljude Soome tippudega. Lisaks on Jussi Lehtonen kontserte andnud ka terve plejaadi Ameerika jazzitippudega, esinenud mitmel pool maailmas ning on hinnatud ansamblipartner.