Hamilton de Holanda Trio Jobim - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Hamilton de Holanda Trio Jobim Brasiilia

Reede 29. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Hamilton de Holanda mandoliin
Salomão Soares klaver
Thiago Big Rabello trummid

Reede 29. aprill 18:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

34.- / 28.- / 22.-
Alates 1. aprillist 39.- / 32.- / 27.-

Täname: Brasiilia Suursaatkond

Legendaarne Brasiilia muusik, mandoliinivirtuoos ja helilooja Hamilton de Holanda on muusikaline maadeavastaja, kes otsib helides alati ilu ja spontaansust. Ta on mänginud koos selliste suurnimedega nagu Wynton Marsalis, Chick Corea, Milton Nascimento, Joshua Redman, Hermeto Pascoal, Gilberto Gil, Bela Fleck jpt. Staaristaatusega muusik on võitnud rahvusvahelise publiku sooja poolehoiu, teda on auhinnatud Ladina  Grammydega ja mitmete Brasiilia muusikaauhindadega. Tema mahukasse diskograafiasse mahuvad salvestused suurfirmadele nagu Universal, ECM ja MPS ning tema enda plaadifirmale Brasilianos.

Holanda on loonud unikaalse 10-keelse Brasiilia mandoliini, mida nimetatakse bandolimiks. Muusiku mängustiil ja improviseerimisoskus kaotab stiilipiiride kammitsad ja mängleb vabalt erinevate muusikatraditsioonide, instrumendivaliku ja koosseisuseadetega. Ta on külalissolistina üles astunud Wynton Marsalise Jazz at Lincoln Center Orchestraga ja Dave Mathews Band’iga, esinenud paljudel pop-ja rokkfestivalidel, Rio de Janeiro olümpiamängude tseremoonial ja kuulsal Rio de Janeiro karnevalil ning mujal maailmas.

Hamilton sündis 1976. aastal muusikute perre, tema esimeseks muusikainstrumendiks sai meloodika ning juba 6-aastaselt saavutas ta andeka mandoliinimängijana laialdase tuntuse telesaadetes ja raadioeetris. Helilooja, improviseerija, ansamblijuhi ja õpetajana ühendab ta stiilisuundi ja vaimustab kuulajaid oma värskusega tänapäevani. Oma võimsa muusikalise pagasi sai ta mängides oma kodulinna Brasília tänavatel, mängides kohaliku koloriidiga jazzi erižanri chorot. Seda 9. sajandi Rio de Janeirost pärinevat Brasiilia instrumentaalmuusikat iseloomustab virtuoossus, improvisatsioon ja peened modulatsioonid ning see on täis sünkoopiat ja kontrapunkte. Hamilton Holanda asutas maailma esimese choro-kooli ja tänu tema algatatud petitsioonile tähistab Brasiilia iga-astaselt ametlikku choro-päeva.

Jazzkaarel musistseerivad Hamilton de Holandaga noor pianist ja helilooja Salomão Soares, kes kuulus 2017. aastal Montreaux jazzifestivali sooloklaveri konkursi finalistide hulka ning paljude Brasiilia muusikutega esinenud trummar ja produtsent Thiago Big Rabelo. Trio kavas on bossa nova ülemaailmse populariseerija ning absoluutse klassiku, Antonio Carlos Jobimi igihaljas muusika. Kõigi jazzisõprade hulgas armastatud lood saavad virtuoosselt mänglevad ja uudsed kõlad ning toovad jahedatesse kevadtuultesse kindlasti ka suviseid noote.