Fringe-kontsert: Tobias Tammearu Trio & Argo Vals - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Fringe-kontsert: Tobias Tammearu Trio & Argo Vals European Jazz Conference 2021

Neljapäev 16. september 22:30

Osta pilet

15.-

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

Koosseis:

Tobias Tammearu tenorsaksofon, elektroonika
Robert Rebane basskitarr, elektroonika
Martin Petermann trummid

Tobias Tammearu Trio muusikas leidub õhku ja ilu, samuti aga mässu ja segadust. Rõhk on viidud muusikalt muusikutele – Tobiase kõrval on laval veel Robert Rebane (basskitarr) ja Martin Petermann (trummid). On vaid üks reegel: „Ära eelda, lase muusikal end juhtida.“

2020. aastal andis ansambel välja debüütalbumi „Bivium“, mis on pälvinud palju positiivset vastukaja nii kuulajatelt kui ka kriitikutelt. „Tobias Tammearu Trio mängib vaikuse ja müraga, rütmi, meloodia ning hägustatud helide väljajoonistamisega, mistõttu nende muusika on koosseisu noorust arvestades äärmiselt omanäoline,“ kirjutab Vootele Ruusmaa Müürilehes.

Tobias Tammearu on silmapaistev noorema põlvkonna saksofonist, keda on kujundanud õpingud nii Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis kui ka Amsterdami Konservatooriumis. Tobias on tegev koosseisudes nagu New Wind Jazz Orchestra, Ramuel Tafenau „Gather Around“, Johannes Laasi 5tet, Pillikud ja Jake Victor Twisted Heads (USA/Belgia/Hispaania/Eesti), kellega pälvis 2018. aastal muusikaväljaande Downbeat’i auhinna.

Koosseis:

Argo Vals kitarr, luuperid, efektipedaalid, trummimasinad ja sünteesitud helid
Oliver Kulpsoo valgusdisain

Argo Vals on eesti helilooja, kitarrist ja elektrooniline live-muusik, kelle helimaailmale on omane õhulisus, kuid ka intensiivsus, gruuv ja pidev otsingulisus. Ta on loonud muusikat erinevatele ansamblitele, filmidele, telesaadetele ja tantsuetendustele, andnud soolokontserte mitmetel Eesti muusikafestivalidel ning tuuritanud Euroopas ja Venemaal. Vals on välja andnud kolm täispikka stuudioalbumit: „In Loving Memory Of“ (2020), „Nokturn“ (2015) and „Tsihcier“ (2012).

Kontserdil ühendab Argo Vals (kitarr ja live-elektroonika) jõud vabakutselise valguskunstniku Oliver Kulpsooga, kes on ehitanud spetsiaalselt selleks sündmuseks minimalistliku ja mängulise, reaalajas kontrollitava valguslahenduse. Vals ja Kulpsoo on andnud koos kontserte alates 2017. aastast ning on esinenud Stockholmi jazzfestivalil, Bankito festivalil Ungaris ja festivalil Baltic Breeze Münchenis.

Pärast  Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetamist valguskujunduse erialal on Oliver Kulpsoo loonud valguskujunduse paljudele teatri-, tantsu- ja muusikaetendustele ning ka ooperitele. Ta töötas üheks aastat Von Krahli teatris Tallinnas ja pälvis 2016. aastal Eesti Teatriliidult lavastust ettevalmistaja töötaja auhinna. Viimasel ajal keskendub ta valgusinstallatsioonidele.