Fringe-kontsert: ImproVoc & Titoks - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Fringe-kontsert: ImproVoc & Titoks European Jazz Conference 2021

Laupäev 18. september 23:00

Osta pilet

15.-

Sveta baar

Koosseis:

Anne-Liis Poll vokaal
Sirje Medell vokaal
Kärt Sepp vokaal
Ivi Rausi vokaal
Indrek Palu vokaal
Aita Vaher miim

ImproVoci muusikalis-mängulises koosseisus loovad häälemustreid vabaimprovisaatorid ehk häikijad. Kontsert pakub kuulajale võimaluse osa saada muusikute rännakutest ning kohtuda ka miimiga, kes inspireerib, ilmestab ja rikastab seda põnevat teekonda. Üheskoos helimaastikel rännates sünnivad esinejate fantaasiast ja neid antud ajahetkel ümbritsevast ruumist kordumatud muusikalised kujutluspildid.

Koosseis:

Kristjan Rudanovski viiul
Jaanis Kill akustiline kitarr
Ainar Toit akustiline kitarr
Robert Nõmmann kontrabass

Tänavu sügisel tähistab Titoks oma viiendat sünnipäeva teise albumi ilmumisega, millel kuuleb gypsy-jazz’i legendidest sügavalt mõjutatud originaalkompositsioone.

Titoksi virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja tehniliselt nõudlik muusika ühendab traditsioonilise helikeele kompositsioonimeetoditega, mida gypsy-jazz’is  haruharva kasutatakse. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid 1930ndate svingirütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri, lisades kõigele tänapäevase sära. Titoks on tegutsenud 2016. aastast ning on esinenud enam kui 106 laval rohkem kui 11 riigis. 2018. aastal ilmus bändi debüütalbum „When Day is Done“.