Estrada Orchestra - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Estrada Orchestra

Reede 26. november 21:00

Osta pilet

Koosseis:

Volodja Brodsky klahvpillid, süntesaatorid
Ilja Gussarov flööt
Sasha Petrov tenorsaksofon, löökpillid
Misha Panfilov basskitarr, löökpillid
Madis Katkosilt trummid, löökpillid

Reede 26. november 21:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

18.- / 13.-

Psühhedeelne jazz-funk koosseis Estrada Orchestra kasvas välja spontaansest jämmimisest aastal 2013. Tallinnast pärit grupi avatud žanripiirid sisaldavad nii jazzi, avangardsemaid noote kui ka krautrokki biite. Koosseisu hingesugulasi leiab eelkõige 60-70ndate pulbitsevast muusikapärandist. Seega pole ka imeks panna, et muusikud on kõvad improviseerijad ja stiilipiiride ületajad. Nad on Eesti põrandaaluse jazz-funki vedajaks ning nende loominguga on ilmunud viis albumit.

2015. aastal ilmunud Estrada Orchestra omanimeline debüütalbum oli menukas sissejuhatus retrokõlade kaasajastatud taastulemisele. Orkestri heliloojad Misha Panfilov ja Volodja Brodsky olid võlutud nii filmimuusikast, funkyst kui ka jazzi ammendamatutest kõladest. 2017. aasta veebruaris ilmus Estrada Orchestra teine kauamängiv „Jazzbeatjäätis“, mille andis välja prantsuse plaadifirma Stereophonk. Detroidi plaadifirma Funk Night Records alt 2018. aastal ilmunud LP kandis nime „Vaba“ ja neljas „Zucker Tanzclub“ aastast 2019 vaatas taas psühhedeelse jazzi suunda, aga ka hüpnootilise krautroki poole. Ansambli viimane, tänavu septembris esitletud stuudioalbum LP „Playground“ ilmus Saksa plaadifirma Sulatron alt. Muusikalise käekirjaga eristub viimane kauamängiv oma meditatiivsusega varasemast loomingust.

Elbjazzil, Positivusel, Jazzkaarel, Kaunas Jazzil ja teistel festivalidel üles astunud rahvast hullutav bänd on tublisti tuntust kogunud ja laiendanud rahvusvahelist haaret. Võtame nüüd avatud meeltega vastu ansambli uue muusikalise näo ning laseme kanda end nende sugestiivsete helide võlumaailma ning loodame kuulda ka varasemate plaatide gruuuvivaid lugusid.