Estonian Voices „Kallimale“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Estonian Voices „Kallimale“

Esmaspäev 22. aprill 21:00

Osta pilet

Koosseis:

Mirjam Dede sopran
Maria Väli sopran
Kadri Voorand alt
Mikk Dede tenor
Rasmus Erismaa bariton
Aare Külama bass

Esmaspäev 22. aprill 21:00

Osta pilet

JAIK

30.- / 23.-
Alates 1. aprillist 35.- / 27.-

Kodumaine a cappella sekstett Estonian Voices muusikasõbrale tutvustamist ei vaja. Eesti viimase aastakümne säravaima vokaalansambli ampluaa hõlmab jazzi, folki ja klassikalist muusikat. Jazzkaarel tutvustab kuuik oma värsket stuudioalbumit: „Albumil kõlavad südamelaulud. Minimalistlik helikeel, laulja-laulukirjutaja tüüpi meloodiad ning Voices’ele omane harmoonia moodustavad kokku helge kõlaga helivaiba. Kümnest erinevast lühijutust on saanud kümme laulu, mida kuus lauljat neile omase delikaatsuse ja kõlakvaliteedi ning harmooniatunnetusega esitavad. See album peaks küll iga kuulaja kõrvale tegema ühe mõnusa pai.“ usub laulude autor Kadri Voorand. 

Ansambel võitis kuulajate südamed juba esimesel ülesastumisel festivalil Jõulujazz (2010). Edukale avakontserdile järgnesid esinemised kõikjal Eestis, aga ka Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus ja Hiinas. Koostööd on tehtud Estonian Dream Big Bandiga, jazzlaulja Datevik Hovanesianiga ja M-Pacti endise juhi Britt Quentiniga. Esinetud on koos vokaalansamblitega New York Voices ja Take 6 ning Bobby McFerrini & Gimme5’ga. Aastal 2018 esines Estonian Voices London A Capella Festivali avakontserdil.

Britt Quentin on öelnud, et Estonian Voices’e näol on tegu ühe unikaalseimalt kõlava grupiga Euroopas. Londoni helilooja ja ajakirjanik Robert Hugill sekundeerib: “Nad loovad väga erilise heli, arranžeeringute keerukus on tähelepanuväärne ja seda tuleb tunnustada!”.