Karja / Renard / Wandinger goes XL (EST – FRA – GER – AUT – FIN – KOR) - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Karja / Renard / Wandinger goes XL (EST – FRA – GER – AUT – FIN – KOR) Eesti Jazziauhinnad 2023

Teisipäev 25. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Kirke Karja klaver
Etienne Renard kontrabass
Ludwig Wandinger trummid
Elias Stemeseder klaver
Felix Henkelhausen kontrabass
Sun-Mi Hong trummid
Verneri Pohjola trompet

Teisipäev 25. aprill 18:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

25.- / 18.-
Alates 1. aprillist 30.- / 23.-

Aasta Jazzmuusik 2022 laureaat Kirke Karja oma trioga Karja/Renard/Wandinger astub Jazzkaare lavale laiendatud koosseisuga – trio tänapäevasele kõlamaastikule lisavad värvi neli säravat muusikut, kellega ansambliliikmed on ka varem koostööd teinud: Austria pianist Elias Stemeseder, Hollandis elav Lõuna-Korea trummar Sun-Mi Hong, Saksa kontrabassimängija Felix Henkelhausen ja Soome trompetist Verneri Pohjola.

Karja/Renard/Wandinger on 2019. aastal tegevust alustanud rahvusvaheline ansambel, mis keskendub eksperimentaalsele improviseeritud muusikale, kust ei puudu ka komponeeritud struktuurielemendid. 2022. aasta suvel andis trio välja dünaamilise debüütalbumi „The Wrong Needle“. Trio juhtfiguur on jõulise käekirjaga ja rohkeid auhindu pälvinud Eesti pianist ja helilooja Kirke Karja. Trio koos prantsuse bassisti Etienne Renardi ja saksa trummari Ludwig Wandingeriga toetub avarale baasile vaba improvisatsiooni elementidest ja kaasaegsetest kompositsioonitehnikatest, inspiratsiooni ammutatakse ka vanadest õudustäratavatest tummfilmidest ja katkistest masinatest.

Aastal 2022 esines Karja/Renard/Wandinger arvukatel välisfestivalidel, nende seas Berliini jazzifestivalil ning festivalil Punkt Norras. Aastal 2023 ootab triot muu hulgas kahenädalane Kanada tuur ja uue albumi salvestamine Budapest Music Centeris koostöös labeliga BMC Records ning esinemine mainekal jazzahead! festivalil Saksamaal.