Eesti Jazziauhinnad 2022: Holger Marjamaa, Heikko Remmel & Lee Pearson - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Eesti Jazziauhinnad 2022: Holger Marjamaa, Heikko Remmel & Lee Pearson Eesti-USA

Teisipäev 26. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Holger Marjamaa klaver
Heikko Remmel bass
Lee Pearson trummid

Teisipäev 26. aprill 18:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

25.- / 18.-
Alates 1. aprillist 30.- / 23.-

Muusikute peres sündinud ja kasvanud Holger Marjamaa talent avaldus juba varajases lapsepõlves, kui temas tärkas huvi kuulmise järgi laulda ning mängida tuntud palu klassikalisest muusikast jazzistandarditeni. Pärast Muusikakeskkooli lõpetamist õppis pianist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Sibeliuse Akadeemias Soomes ning mõned aastad tagasi viis karjäär Holgeri New Yorki, kus ta asus õppima maineka Manhattan School of Music konservatooriumi magistrantuuris. Sealt kogutud teadmised, tutvused ja kogemused on Holgerist teinud nõutud lavapartneri nii Euroopas kui ka kaugemal.

Tänaseks on Marjamaa lava jaganud teiste hulgas Chris Botti, Lee Ritenouri, Ben Wolfe, Carl Allen’i, Dennis Chambersi, Lizz Wrighti, David Kikoski, Lonnie Liston Smithi, John Riley’, Steve Wilsoni, Jukkis Uotila, Mark Grossi, Joey DeFrancesco, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja paljude teistega. Holger Marjamaa on võitnud mitmeid auhindu nii jazzi- kui klassikalise muusika maailmas. 2013. aastal pälvis ta Noore Jazzitalendi auhinna, 2018. aastal oli Thelonius Monki konkursi poolfinalist ning 2021. aastal auhinnati teda Eesti Jazziauhindadel Aasta Jazzmuusiku tiitliga. Pianist on esinenud nii Ameerika, Euroopa kui ka Aasia lavadel, muuhulgas Lincoln Center’is (Dizzy’s Club), Mezzrow Jazz Club’is, Smalls Jazz Club’is, Blue Note jazziklubis Tokyos, New Yorkis, Pekingis ja Shanghais. Oma trio ja arvukate külalismuusikutega andis ta 2019. aastal välja heliplaadi „Mostly Standards“.

Selleaastasele Jazzkaarele on Holger endaga lavale kutsunud head sõbrad ja kolleegid, bassist Heikko Remmeli ning tunnustatud Ameerika trummari Lee Pearsoni. Põhiliselt esitatakse esmakordselt Marjamaa uuemat loomingut, ent kavas on ka vanemad, juba publiku südame võitnud palad, ning kontserdilt ei puudu ka jazzistandardid.