Duo Ruut - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Duo Ruut

Laupäev 16. oktoober 21:00

Osta pilet

Koosseis:

Katariina Kivi kannel, laul
Ann-Lisett Rebane kannel, laul

Laupäev 16. oktoober 21:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

15.- / 10.-

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli mitmete juhuste kokkusattumise, aga ka pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute tulemus. Kandlest sai duo jaoks mänguväljak või ruut, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks.

Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine ja musitseerimine seab üsnagi kitsad raamid – Duo Ruudu väljakutseks sai lasta oma kujutlusvõimel lennata n-ö kastist välja ja pakkida oma minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

2019. aasta detsembris ilmus Duo Ruudu debüütalbum „Tuule sõnad“, mis leidis kiirelt tee paljude kuulajateni nii Eestis kui ka väljaspool kodumaad. Nii pälvis Duo Ruut Etnokulpidel 2020 Aasta debüütalbumi tiitli ning oli nomineeritud ka Eesti Muusikaauhindadel 2021 Aasta Debüütalbumi ning Aasta Etno/Folk albumi tiitlile. Loost „Tuule sõnad“ on teinud töötluse ka tuntud muusik ning produtsent NOËP. 2021. aasta suvel ilmus Duo Ruudu lühialbum „Kulla Kerguseks“, mis on samuti rohkelt tähelepanu pälvinud.

Duo Ruut on oma senise tegutsemisaja jooksul jõudnud esineda muuhulgas valdkonna mainekaimatel festivalidel nagu Celtic Connections Glasgows ja Sharq Taronalari Festival Usbekistanis, aga ka näiteks kontserdireisil Jaapanis ja Eesti Vabariigi aastapäeva kontsertaktusel. Duo Ruut muusika on leidnud positiivset kajastust erinevais meediakanaleis, sealhulgas mainekas UK ajakirjas The List ja NTS raadios, samuti Eesti meedias.

Mõnus on nautida duo mahedaid vokaale ja mahlakaid kandlekõlasid – Katariina ja Ann-Lisett on võitnud kuulajate südamed.

Kontsert toimub koostöös Hõimupäevadega.