DIRTY LOOPS (Rootsi) - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

DIRTY LOOPS (Rootsi) Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev!

Laupäev 30. aprill 22:00

Osta pilet

Koosseis:

Jonah Nilsson klaver, vokaal
Henrik Linder bass
Aron Mellergårdh trummid
Kristian Kraftling klahvpillid

Laupäev 30. aprill 22:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

35.- / 40.-

Uuel toimumisajal kehtivad nii 25.04.2020, 9.10.2020, 27.11.2020 kui 23.04.2021 ostetud piletid.

VÄLJA MÜÜDUD!

Enne ja pärast kontserti mängib Kärbes Kitchen & Baris plaate DJ Quest.

Fenomenaalne Rootsi bänd Dirty Loops esimest korda Eestis! Dirty Loops on pälvinud ülemaailmse tähelepanu oma unikaalse ja dünaamilise helikeelega, mis sulatab  plahvatuslikuks tervikuks erinevad muusikastiilid.

Bändi moodustasid aastal 2008 Stockholmi Royal College of Musicu tudengid – vokalist ja klahvpillimängija Jonah Nilsson, bassist Henrik Linder ja löökpillimängija Aron Mellergårdh. Nende fenomenaalselt kiire läbimurre saabus Lady Gaga looga “Just Dance”, järgnesid Justin Bieberi “Baby”, Adele’i “Rolling In The Deep” jmt. Peagi alustas kolmik koostööd helilooja ja muusikaprodutsendi Andreas Carlssoniga ja seejärel Ameerika helilooja-produtsendi  David Fosteriga plaadifirmast Verve. Selle maineka labeli all valmis 2014. aastal bändi debüütalbum “Loopified” 10 originaalloo ja kahe kaveriga. Album oli tõestus, et tegu pole lihtsalt suurepärase cover-bändiga, vaid värsket meloodilist saundi viljelevate andekate muusikutega.

Jonah Nilssoni suure ulatusega ja särava falsetiga häält on võrreldud Stevie Wonderi ja Justin Timberlake’iga ning lauljat on saatnud suur edu paljudel Euroopa jazzifestivalidel. Trummar Aron Mellergårdh’ile teeb kindlasti au, et teda võrreldaks maailma ühe legendaarsema jazztrummari Buddy Richiga. Bassist Henrik Linderil ilmus 2015.aastal Verve firmamärgi all  album Linder Bros kus ta musitseerib koos oma vendadega, Henrik on oodatud ka mitmetes jazzkoosseisudes.  Esimese albumi  edu lainel tuuritas Dirty Loops Ameerika mandril ja Aasia maades, mis tõi bändile lugematu arvu uusi fänne.

Ansambli helikeel on unikaalne segu popist, fusion‘ist, jazzist, funk‘ist ja R&B’st. Bänd ise tutvustab ennast sotsiaalmeedias järgmiselt: “Tänased hitid nii nagu nad päriselt peaksid kõlama!” Bändi erilist fluidumit märkasid ka muusikatööstuse tipud. Eelmisel aastal ühendas Dirty Loops jõud legendaarse produtsendi, helilooja, arranžeerija ja Grammy võitja Quincy Jonesiga, kes on produtseerinud Frank Sinatra, Aretha Franklini, Michael Jacksoni jpt. staaride albumeid. Eelmisel aastal andis Rootsi ansambel koostöös Quincy Jonesiga välja uue tantsuloo “Work Shit Out”, mis sümboliseerib tempokat algust nende ühisele loometeele. “Dirty Loops on lihtsalt uskumatult hea!” jagab Quincy Jones oma vaimustust. Ansambel tuuritas mullu sügisel Lõuna-Ameerikas, Aasias, Austraalias ja Uus-Meremaal. Nüüd on aeg kohtuda Eesti publikuga.

Kuigi Dirty Loops astub Eesti lavalaudadel üles esmakordselt, on nende bassimees Henrik Linder esinenud Philly Joe’s jazziklubis koosseisuga The Effect. Kolmiku esinemist Jazzkaarel ootavad kannatamatult nii fännid kui ka Eesti muusikud.  “Olin hämmingus kui esimest korda Dirty Loops’i  Youtube’is nägin. Justin Bieberi “Baby” ja Britney Spearsi “Circus” olid need träkid, mille nad mulle esimesena „maha müüsid“. Nende arranžeeringud olid palju põnevamad kui originaallood, mida nad kaverdasid. Koosseise, kes nii veenvalt ja meisterlikult muusikat seavad, leidub väga harva. Omas žanris on nad maailma tipptegijad. Olen kindel, et kontsert saab olema meeliülendav ja nende muusika kõnetab nii popmuusika nautijat, süvajazzi kuulajat kui ka riff-rock‘i austajat,” jagab Taavi Paomets ehk Avoid Dave kollektiivile kiidusõnu.

Täname: Rootsi Suursaatkond