LÜKKUB EDASI! - DEE DEE BRIDGEWATER & ESTONIAN DREAM BIG BAND - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

LÜKKUB EDASI! – DEE DEE BRIDGEWATER & ESTONIAN DREAM BIG BAND USA-Eesti

Laupäev 13. november 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Dee Dee Bridgewater vokaal
Estonian Dream Big Band
Siim Aimla dirigent

Laupäev 13. november 19:00

Osta pilet

Alexela Kontserdimaja

78.90.-, 68.90.-, 63.90.-, 58.90.-, 53.90.-, 48.90.-, 43.90.- vastavalt istekohale

Hea klient! 

Dee Dee Bridgewater (USA) & Estonian Dream Big Bandi kontsert, mis pidi toimuma 13. novembril 2021, lükkub seoses Covid-19 olukorraga edasi. Uuest kontserdi kuupäevast teavitame teid esimesel võimalusel e-maili teel. 

Uuel kuupäeval kehtivad nii 21. aprilliks 2020, 3. novembriks 2020, 27. maiks 2021 kui ka 13. novembriks 2021 ostetud piletid.

Juhul kui teile uus toimumisaeg ei sobi, saab piletid tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu kahe kuu jooksul alates uue toimumisaja väljakuulutamisest. Uue toimumisaja info ning piletite tagastamise avalduse vorm saadetakse Teile e-maili teel siis, kui uus toimumisaeg on teada.

Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.

Jazzkaare info piletid@jazzkaar.ee ja 6660030.

***

Viru Keskus kutsub:

Kaasaja säravamaid jazzlauljaid Dee Dee Bridgewater on alati lummav ja elegantne – kontserdil, teatrilaval ja filmis. Ameerika jazzipärl, kelle karjäär ulatub läbi viie aastakümne, on jätnud sügavalt isikupärase jälje vokaaljazzi arengusse. Tema julged rännakud jazziklassikast rütmika popi ja šansoonideni on alati tulvil armastust ja kirge.

Olenemata stiilist on Dee Dee loomingu läbiv joon sildade ehitamine eri kõlamaailmade vahele. Oma laulja- ja näitlejaannet on ta silmapaistvalt rakendanud Broadway muusikalilavadel, lauldes unustamatuks sellised klassikud nagu „Cabaret“ ja Billie Holiday elul põhineva muusikali „Lady Day“. Oma filmi- ja muusikalirollide eest on ta pälvinud hulgaliselt tunnustust, sealhulgas ka maineka Tony auhinna.

Muusikute perre sündinud Denise oli lapsepõlvest saati ümbritsetud jazzist ja tema esimeseks koosseisuks sai r’n’b trio. Dee Dee lennukas karjäär sai hoo sisse The Thad Jones-Mel Lewis Jazz Orchestras, mis viis teda lavadele koos selliste jazzihiiglastega nagu Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Dexter Gordon jt. Lauljanna debüütalbum „Afro Blue“ ilmus 1974. aastal, mille hingestatud kõla kinnistas lauljanna jäädavalt muusikakaardile. 80ndail põikas ta moodsasse r’n’b ja popimaailma, järgmisel aastakümnel ilmusid Horace Silverile ja Ella Fitzgeraldile pühendatud märgilise tähendusega albumid. Uuel sajandil pälvisid suure tähelepanu ja tunnustuse Kurt Weillile, prantsuse šansoonimeistritele, Mali muusikale ja Billie Holidayle pühendatud albumid.

Oma põnevate läbiva temaatikaga albumite eest on lauljatar pälvinud kaks Grammyt ning kaheksa nominatsiooni. Värskeimal albumil „Memphis… Yes I’m Ready“ (2017) naaseb Dee Dee Bridgewater muusika juurde, mis saatis teda lapsepõlves. Unustamatud bluusi, r’n’b ja soulhitid on plaadil saanud lauljatarile iseloomuliku puudutuse.

Kevadise festivali peaesineja Dee Dee Bridgewater musitseerib koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel esitades maailma jazziklassika unustamatuid teoseid.