VÄLJA MÜÜDUD! / DANA MASTERS - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

VÄLJA MÜÜDUD! / DANA MASTERS USA

Laupäev 03. detsember 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Dana Masters vokaal
Cian Boylan klaver
Dave Redmond bass
Guy Rickarby trummid

Laupäev 03. detsember 19:00

Osta pilet

Noblessneri valukoda

VÄLJA MÜÜDUD

Lõuna-Carolinas, afroameerika peres sündinud ja kasvanud Dana Masters avastas endas varakult muusika ja laulukirjutamise kire. Nüüd lööb lauljatar juba laineid särava sooloesinejana, seigeldes vabalt erinevates stiilides.

Dana kasvas üles motowni, gospeli, souli, bluesi ja funk’i külluslike kõlade saatel, oma esimesed esinemiskogemused sai ta lauldes kohalikus kirikukooris. Oma mõju jättis ta hilisemasse loomingusseka perekonna osalemine afroameeriklaste õigusliikumistes ja sotsiaaltöös. Esimese sissetuleku teenis Dana õpetades vokaalseadete loomise kunsti. 17-aastaselt lahkus ta kodust Minneapolisse, kus lõpetas kiitusega muusikaülikooli ja tegi koostööd Prince’i kitarristiga. Edasi viis muusikutee lauljatari Los Angelesse, kus muuhulgas avanes tal võimalus esineda Kanye Westiga. LA-s elades sai hoo sisse Dana karjäär sooloartistina ning seal kohtas ta ka oma elu armastust, iirlast Andrew Mastersit. Praegu elab perekond Põhja-Iirimaa idüllilises külas, kus abikaasa peab pastori ametit.

Iirimaal jazziellu sulandus Ameerika lauljatar tänu trompetist Linley Hamiltonile, kelle ansambliga ta tihti esineb ja kes viis ta kokku silmapaistvate Iiri muusikutega. Kuus aastat tuuritas Dana Masters maailmalavadel  koos legendaarse laulja, helilooja, multiinstrumentalisti Van Morrissoniga, tutvudes lähemalt laulukirjutamise ja arranžeerimise saladustega ning produtseerimise kunstiga. Tundes, et aeg on küps jutustada kuulajaile oma lugu, otsustas lõplikult keskenduda soolokarjäärile ja kirjutada muusikat teda erutavatest mõtetest ja tunnetest. Oma muusikaga on Dana andud välja kaks EPd „Crossing Lines“ (2018) ning „Because of You“ (2018).

Dana Masters on esinenud mainekal BBC Promsil, ta teeb koostööd legendaarse muusiku ja arranžeerija Cian Boylaniga ning esitades oma soololoomingut Waterfront Hallis RTÉ Concert Orchestraga. Üks tema märgilisemaid palasid all „Call You Home“ on inspireeritud vabaduse ja eneseaksepteerimise tajust. Peagi on Dana Mastersilt oodata uut albumit, mille lugusid saavad Eesti kuulajad nautida ka Jõulujazzil.