Criss Cross Europe feat. Jim Black - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Criss Cross Europe feat. Jim Black EST-BE-LUX-NL-IRL-SC-USA

Reede 15. oktoober 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Jim Black (USA) trummid, helilooming
Nabou Claerhout (BE) viiul, trompet
Sanne Rambags (NL) vokaal
Chris Guilfoyle (IRL) kitarr
Michel Meis (LUX) trummid
Aleksander Paal (EST) altsaksofon
David Bowden (SC) bass

Reede 15. oktoober 19:00

Osta pilet

Kumu auditoorium Kuva kaardil

15.- / 10.-

Igal aastal toob bänd Criss Cross Europe kokku andekad Euroopa muusikud, et koos musitseerida, koguda uusi teadmisi ja tippmuusikute nagu Louis Sclavis, Stefano Bollani, Marilyn Mazur, Bojan Z või Jim Black käe all tehnikat arendada. Omalaadne muusikaline laboratoorium tegutseb aastast 2008 ja väga edukalt, millest on sündinud mitmeid edasisi koostöid ning talendid on jõudnud suurtele Euroopa jazzilavadele.

Tänu projektile on tekkinud uusi rahvusvahelisi ansambleid, rikastunud on muusikute helipalett ja uusi talente on märgatud maades, kus on kontserte antud. Seekordne turnee algab Eestist ja jõuab kõigisse maadesse, mille muusikud on ansamblis esindatud. Eestit esindab ansamblis uue generatsiooni silmapaistev ja särava tehnikaga saksofonist Aleksander Paal. Tema ansamblipartnerid on kõik noored loomingulised ja karismaatilised professionaalid.

Sel aastal on ansambli juhendaja üks meie aja mõjukamaid trummareid Jim Black. Tuginedes ülimalt isiklikule lähenemisele jazztrummidele, on Blacki esteetika laienenud Balkani rütmide, rokkmuusika ja elektrooniliste helimaastike suunas. Teda austatakse jazzimaailmas virtuoosse tehnika ja futuristlike kompositsioonide pärast, kuid kuulajad armastavad eeskätt tema loomingu avastamisrõõmu ja kirglikkust. Jim Blacki naeratav, kineetiline, ettearvamatu kohalolek on vaimustanud ja inspireerinud publikut kogu maailmas juba üle kahekümne viie aasta.

Jim Black (1967) kasvas üles Seattle’is. 1985. aastal astus ta koos sõprade ja tulevaste kolleegide Chris Speedi, Andrew D’Angelo ja Cuong Vu’ga Berklee muusikakooli Bostonis. Koos kitarrist Kurt Rosenwinkeliga sündis ansambel Human Feel, mis äratas tähelepanu ka New Yorgis. 1991. aastast tegutses ansambel New Yorgis. Lisaks osales trummar Tim Berne’i koosseisus  Bloodcount, Ellery Eskelini trios Pachora ja Dave Douglase Tiny Bell Trios. Nii algas kolmkümmend aastat peaaegu pidevat tuuritamist ja salvestamist, kus osalesid nii ülaltoodud ansamblid kui ka sellised artistid nagu Uri Caine, Dave Liebman, Lee Konitz, Steve Coleman, Tomasz Stanko, Nels Cline, Laurie Anderson ja mitmed teised.

Sel aastal on projekti Criss Cross Europe partnerid Edinburgh Jazz & Blues Festival (Šotimaa), Improvised Music Company (Iirimaa), Paradox & AMPA (Holland), Music LX (Luksemburg), Estonia Jazz Union (Eesti) ja JazzLab (Belgia).

Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.